Liberáli sa museli zblázniť, reagoval Fico na nomináciu Galka na podpredsedu parlamentu

358212_img_5401 676x451.jpg

BRATISLAVA 11. júna (WebNoviny.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) sa musela zblázniť, keď na podpredsedu parlamentu nominovala Ľubomíra Galka. Predseda Smeru-SD to povedal dnes novinárom pred odchodom na stretnutie s regionálnymi predstaviteľmi Smeru.

Porušil všetky demokratické princípy

„SaS sa musela zblázniť, keď navrhla pána Galka za kandidáta na podpredsedu národnej rady, pretože to je človek, ktorý porušil všetky demokratické princípy pri odpočúvaní novinárov,“ povedal s tým, že rešpektuje právo opozície na post podpredsedu parlamentu, ale nemal by ho zastávať Galko.

„Tento človek v živote hlas odo mňa nedostane a budem viesť poslanecký klub k tomu, aby opozícia predložila iný návrh,“ povedal šéf najsilnejšej parlamentnej strany s tým, že ide o jeho súkromný názor, vedenie Smeru ešte o tom nerokovalo.

Nahradí Ďuriš Nicholsonovú

Kandidátom SaS na post podpredsedu Národnej rady SR je Ľubomír Galko. Túto nomináciu schválila republiková rada strany. Jeden post podpredsedu parlamentu na základe výsledkov z parlamentných volieb patrí SaS.

Doteraz bola podpredsedníčkou Lucia Ďuriš Nicholsonová, tá však odchádza do Európskeho parlamentu. Podpredsedov národnej rady volí a odvoláva národná rada v tajnom hlasovaní nadpolovičnou väčšinou všetkých poslancov.

Viac k témam: podpredseda Národnej rady SR (NR SR), SaS Sloboda a Solidarita, Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Liberáli sa museli zblázniť, reagoval Fico na nomináciu Galka na podpredsedu parlamentu © SITA Všetky práva vyhradené.

11. júna 2019

Odporúčané články