Levickí Patrioti prvýkrát získal Slovenský pohár, vo finále porazili BK Inter Bratislava

BRATISLAVA 17. februára (WebNoviny.sk) – Basketbalisti tímu Levickí Patrioti zvíťazili v nedeľňajšom finálovom zápase Slovenského pohára mužov nad hráčmi Interu Bratislava 78:75.

Levičania sa tešia z prvého celkového triumfu v Slovenskom pohári, Inter nevyužil šancu na zisk piateho prvenstva. Hráči Levíc predtým neuspeli vo finále v rokoch 2009 a 2013.

Necelé dve minúty pred koncom viedli Levičania o 1 bod (72:71), ale 6 sekúnd pred koncom ich slovenský líder Milan Žiak premenenými trestnými hodmi stanovil už na rozhodujúci rozdiel 78:72. Trojka interistu Leeho Skinera zarovno so záverečnou sirénou mala už len kozmetický charakter.

Finále v bratislavskej Hant aréne sledovalo takmer 800 divákov. Najlepším strelcom zápasu bol Američan v levickom drese Dwayne Benjamin, autor 27 bodov. Vlani sa z triumfu tešili hráči KB Košice, v aktuálnej sezóne sa Košičania prihlásili iba do druhej najvyššej súťaže.

Slovenský pohár basketbalistov

15. – 17. februára, Hant aréna v Bratislave

Finále

BK Levickí Patrioti – BK Inter Bratislava 78:75 (18:20, 22:13, 19:25, 19:17)

Zostavy a body:
Levice: Benjamin 27, Žiak 16 (4 trojky), Bojanovský 15, S. Davis 7, Krajčovič 3 (Bachan 4. Alexander 4, Pita 2)
Inter: Kinney 21 (4 trojky), Skiner 15 (10 doskokov), Barač 9, A. Smith 9, Baťka 4 (Fusek 12 /10 doskokov/, Bulatovič 5, Mrviš 0, Abrhám 0)

2018/2019 – BK Levickí Patrioti

Viac k témam: BK Inter Bratislava, BK Levickí Patrioti, Slovenský pohár basketbalistov
Zdroj: Webnoviny.sk – Levickí Patrioti prvýkrát získal Slovenský pohár, vo finále porazili BK Inter Bratislava © SITA Všetky práva vyhradené.