Letecké dni ponúknu tento rok návštevníkom rozšírené služby

Novinkou tohtoročných Medzinárodných leteckých dní na Sliači je mobilná aplikácia SIAF, ponúkne všetky informácie o programe, lietadlách, aj interaktívnu mapu letiska.
BANSKÁ BYSTRICA 27. augusta (WebNoviny.sk) – Na piatom ročníku Medzinárodných leteckých dní SIAF 2016, ktoré sa na Letisku Sliač začínajú v sobotu 27. augusta, sa predstaví 50 pilotov na viac ako 80 strojoch. Podľa organizátorov bude medzi najväčšie atrakcie patriť americký bombardér B-52. Punc výnimočnosti by malo dať podujatiu aj vystúpenie ruských stíhačiek značky MIG. Predstavia sa tri generácie s číselným označením 15, 21 a 29. Počas dvoch dní uvidia diváci sólové a skupinové akrobatické vystúpenia vojenských aj civilných pilotov z 13 krajín Európy a NATO. Tohto roku očakávajú na Sliači viac ako 150 000 návštevníkov. Letisko bude otvorené počas oboch dní od 8:00 do 18:00, s programom od 10:00 do 17:15.

Podľa vyjadrenia hovorcu podujatia Tomáša Kiku sa tento ročník bude niesť okrem bohatej programovej ponuky aj v znamení rozšírených služieb návštevníkom. „Úplnou novinkou je mobilná aplikácia SIAF, ktorú sme pripravili pre najpopulárnejšie operačné systémy šikovných telefónov. Bude osobným vreckovým sprievodcom každého návštevníka SIAF 2016. Ponúkne všetky informácie o programe, lietadlách, ale aj interaktívnu mapu letiska pre lepšiu orientáciu v statickej ukážke a pestrej ponuke atrakcií,“ vysvetľuje Kika.

Vďaka technológii bluetooth ponúkne aplikácia návštevníkovi kľúčové informácie o každom vystavenom lietadle v jeho blízkosti. K dispozícii je zdarma pre mobilné telefóny so systémami Android a Apple iOS. Najlepšie je stiahnuť alebo aktualizovať si ju ešte pred príchodom na letecké dni na http://www.siaf.sk/navstevnici/mobilne-aplikacie.html. Pripojenie na internet nie je pre plnú funkčnosť mobilnej aplikácie podmienkou. Pre zahraničných návštevníkov bude aj v anglickom jazyku.

SIAF 2016 vyjde v ústrety aj zdravotne postihnutým návštevníkom, ktorí sa budú môcť vďaka bezbariérovému prístupu pozrieť i do kabíny lietadla L-39. Bezbariérový priestor je vyhradený v sektore A, kde budú k dispozícii počas oboch leteckých dní i členovia Maltézskeho rádu, ktorí sa špecializujú na zdravotnú a sociálnu starostlivosť. „Ťažko zdravotne postihnutí návštevníci môžu využiť oddelené parkovisko so spevneným povrchom prispôsobeným pre pohodlnejší presun v blízkosti odletového terminálu,“ dopĺňa Kika.

Odporúčame:

Na leteckých dňoch SIAF očakávajú rekordných 150-tisíc ľudí

Na parkovanie sú v okolí letiska vyhradené štyri plochy s kapacitou viac ako 20 000 miest a pripravené je aj záložné parkovisko s kapacitou 3 000 miest. Z parkoviska pred mestom Sliač bude na letisko premávať bezplatná kyvadlová doprava. Spoje budú premávať na letisko aj z Banskej Bystrice zo železničnej stanice a zo Zvolena z autobusovej stanice. Autobusovú linku cestujúci rozpoznajú podľa loga SIAF na vozidle.

Tomáš Kika upozorňuje aj na súťaž pre návštevníkov, ktorá je ďalšou tohtoročnou novinkou. Každý návštevník má možnosť odniesť si zo SIAF 2016 viac než len letecké zážitky. Všetci, ktorí sa radi pozerajú do hľadáčika fotoaparátu, môžu so svojou fotografiou urobenou na leteckých dňoch zabojovať o digitálny fotoaparát Panasonic či ďalšie hodnotné ceny. Stačí poslať fotku na fotosutaz@siaf.sk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. augusta 2016

Odporúčané články