Letecká spoločnosť Ryanair vykázala čistú stratu 20 miliónov eur, môžu za to nízke ceny leteniek

398947_ryanair 2 676x366.jpg

DUBLIN 4. februára (WebNoviny.sk) – Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair za október až december, čiže za svoj tretí účtovný kvartál, vykázala čistú stratu v sume 20 mil. eur bez zahrnutia výsledkov rakúskeho prepravcu Laudamotion, ktorého Ryanair úplne prevzal v decembri. Spoločnosť o tom informovala v správe, ktorú v pondelok poskytla agentúre SITA.

„Hoci strata 20 mil. eur bola sklamaním, upokojuje nás, že išlo úplne o výsledok toho, že ceny leteniek boli nižšie, ako sa očakávalo,“ uviedol generálny riaditeľ Ryanairu Michael O’Leary. Dodal pritom, že vedľajšie príjmy firmy v jej treťom kvartáli síce výrazne stúpli, a to o 26 percent, ale ich rast vyvážili vyššie náklady na palivá a zamestnancov.

Ryanair informoval, že počet cestujúcich, ktorých počas októbra až decembra prepravil, sa zvýšil o 8 percent na 33 miliónov a vedľajšie príjmy sa zvýšili o 26 percent na 557 miliónov eur.

Priemerná cena leteniek sa však znížila o 6 percent pod úroveň 30 eur pre nadbytočnú kapacitu v leteckej preprave v Európe počas zimného obdobia. Ryanair potvrdil svoj plán, ktorý ráta s tým, že za účtovný rok 2019 dosiahne bez zhrnutia výsledkov Laudamotion zisk v pásme 1 mld. až 1,1 mld. eur.

Viac k témam: Laudamotion, Ryanair, strata
Zdroj: Webnoviny.sk – Letecká spoločnosť Ryanair vykázala čistú stratu 20 miliónov eur, môžu za to nízke ceny leteniek © SITA Všetky práva vyhradené.

4. februára 2019

Odporúčané články