Lekára záchrannej služby obvinili z nahlásenia bomby na košickom súde

353799_img_4010 640x420.jpg

BRATISLAVA/KOŠICE 29. septembra (WebNoviny.sk) – V prípadoch nahlásenia bômb na košických súdoch padlo ďalšie obvinenie. Zo šírenia poplašnej správy obvinili 39-ročného lekára záchrannej služby. Podľa polície Prešovčan bombu nahlásil na tiesňovej linke ešte v marci.

Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, v ten deň mal pojednávanie na jednom z okresných súdov v sídle Krajského súdu v Košiciach a týmto telefonátom chcel oddialiť rozhodnutie súdu. Škody, ktoré týmto telefonátom spôsobil, presiahli 17 800 eur. Obvinený muž s políciou spolupracuje a ku skutku sa priznal. Hrozí mu väzenie na tri až osem rokov.

Odporúčame:
Polícia odhalila páchateľa, ktorý oznamoval bomby na košických súdoch

Tento týždeň polícia odhalila a zadržala priamo pri čine páchateľa, ktorý taktiež viackrát nahlásil uloženie bomby v budove košických súdov. Ako v stredu na tlačovej besede informoval riaditeľ KR PZ Košice Juraj Leško, 61-ročný Košičan šesťkrát nahlásil bombu na košických súdoch.

Dôvodom boli tri konania, ktoré mu bežali na košických súdoch. Volal z toho istého mobilného telefónu, no SIM karta bola registrovaná na operátora v Kosove, čo komplikovalo pátranie. Ide o osobu, ktorá bola vyšetrovaná viac ako desaťkrát a v registri trestov má štyri záznamy.

V súčasnosti je súdený za skrátenie dane, poistný podvod, založenie a zosnovanie zločineckej skupiny, legalizáciu príjmov z trestnej činnosti. Škody, ktoré svojim konaním spôsobil, presiahli 77-tisíc eur. Prokurátor podá návrh na zaistenie jeho majetku.

Viac k témam: bombový poplach, krimi
Zdroj: Webnoviny.sk – Lekára záchrannej služby obvinili z nahlásenia bomby na košickom súde © SITA Všetky práva vyhradené.

29. septembra 2017

Odporúčané články