Lantoši sa stal prvou hviezdou zápasu, brankár Húska chytil 24 striel a Daňo sedel na trestnej lavici

8.12.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenský útočník Róbert Lantoši sa stal prvou hviezdou sobotňajšieho zápasu American Hockey League (AHL) medzi Providence Bruins a Uticou Comets. Lantoši mal prvé asistencie pri oboch góloch svojho tímu a navyše v nájazdoch ako jediný skóroval a vybojoval pre Bruins víťazstvo 3:2.

Blafák do bekhendu

Súperovho brankára prekonal blafákom do bekhendu. Na konci zápasu mal až sedem striel na bránku a dva plusové body. Dvadsaťštyriročný útočník sa vo svojej prvej zámorskej sezóne čoraz viac udomácňuje v AHL aj tíme Bruins, v 22 zápasov dosiahol 16 bodov za 6 gólov a 10 asistencií. Lantošiho krajan Peter Cehlárik v sobotu nebodoval a zápas ukončil s mínuskou.

Darilo sa aj ďalšiemu slovenskému útočníkovi Tomášovi Jurčovi. Strelil gól, pridal aj asistenciou, ale jeho tím Bakersfield Condors prehral na ľade Stocktonu Heat 3:7.

V zostave víťazného mužstva bol Adam Ružička, ale napriek štyrom streleckým pokusom nebodoval. Jurčo má za sebou nevydarený úvod sezóny v Edmontone v NHL, ale po príchode na farmu v Bakersfieldu evidentne pookrial. V siedmich zápasoch získal 7 bodov za 4 góly a 3 asistencie.

Jaroš s pluskami

Hartford zdolal Binghamton 5:2 a nemalú zásluhu na triumfe Wolf Pack mal aj brankár Adam Húska. Dvadsaťštyri zákrokov mu vynieslo honor tretej hviezdy zápasu.

V hosťujúcom tíme Devils bol aj útočník Marián Studenič, ale zápas ukončil bez strely na bránku. Dvaja slovenskí hokejisti si zahrali proti sebe v zápase Belleville – Cleveland (7:1).

Nebodovali, ale na vysokom domácom triumfe sa obranca Christián Jaroš podieľal dvoma plusovými bodmi. Útočník Marko Daňo si na druhej strane pripísal tri mínusky aj dve trestné minúty.

Výsledky AHL so Slovákmi

sobota:

Providence – Utica 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0, 1:0)
* Róbert Lantoši 2 asistencie, rozhodujúci gól v nájazdoch, 7 striel, 2 plusky, 2 trestné minúty, 1. hviezda,
* Peter Cehlárik (obaja Providence) 1 strela, 1 mínusový bod

Hartford – Binghamton 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
* Adam Húska (Hartford) 24 zákrokov, 3. hviezda zápasu
* Marián Studenič (Binghamton) bez zápisu

Stockton – Bakersfield 7:3 (2:2, 3:1, 2:0)
* Adam Ružička (Stockton) 4 strely
* Tomáš Jurčo 1 gól, 1 asistencia, 4 strely, 2 trestné minúty

Belleville – Cleveland 7:1 (2:1, 3:0, 2:0)
* Christián Jaroš (Belleville) 2 plusové body
* Marko Daňo (Cleveland) 1 strela,3 mínusové body, 2 trestné minúty

Hershey – Lehigh Valley 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
* Martin Fehérváry (Hershey) 1 strela, 2 trestné minúty

Viac k témam: AHL, Bakersfield Condors, Binghamton Devils, Hartford Wolf Pack
Zdroj: Webnoviny.sk – Lantoši sa stal prvou hviezdou zápasu, brankár Húska chytil 24 striel a Daňo sedel na trestnej lavici © SITA Všetky práva vyhradené.