Lajčák: Znevažovanie nepatrí k demokracii, ani na pôdu NR SR

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák podporuje prijatie takých legislatívnych zmien, ktoré by postihovali prejavy národnostnej, náboženskej či etnickej neznášanlivosti, extrémizmu, antisemitizmu alebo rasizmu aj na pôde Národnej rady SR.

BRATISLAVA 29. októbra (WebNoviny.sk) – Znevažujúce nálepkovanie či hanobenie akejkoľvek skupiny na základe jej rasy, etnickej príslušnosti či ideového presvedčenia je neprijateľné a nemôže byť tolerované kdekoľvek vo vyspelej demokratickej spoločnosti, tým viac na pôde zákonodarného zboru krajiny.

V stanovisku, ktoré agentúre SITA poskytol hovorca rezortu zahraničia Peter Stano, to uviedol minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.

Odporúčame:

Kotleba: Danko konečne odkryl karty, koho je nominantom

Danka pobúrili výroky kotlebovcov a Matoviča, podáva podnet

Nadávky a urážky. Danko zverejnil video z parlamentu

Reagoval tak na vyjadrenie predsedu hnutia OĽaNO-NOVA Igora Matoviča, ktorý v rozprave k novele rokovacieho poriadku v parlamente povedal: „Je to to isté, ako keby si v koncentračnom tábore povedali, že si zahrajú futbalový zápas Židia a dozorcovia. A zrazu tí dozorcovia povedia, že my sme dozorcovia, tak náš šéf koncentráku bude rozhodcom… Je to presne taká istá zvrátenosť. My ako opoziční poslanci alebo ako opozícia ťaháme v tomto mieste za kratší povraz. Tak ako Židia v koncentráku. Prepáčte mi to prirovnanie, ale asi inak to nepochopíte. Tak ako Židia v koncentráku mali možno jediné právo dýchať vzduch, tak my ako opozícia máme jediné právo v tomto parlamente hovoriť. O ničom inom nerozhodujeme. Toto jediné právo nám idete zobrať„.

Lajčák podporuje prijatie takých legislatívnych zmien, ktoré by postihovali prejavy národnostnej, náboženskej či etnickej neznášanlivosti, extrémizmu, antisemitizmu alebo rasizmu aj na pôde Národnej rady SR. „Základné ľudské práva prináležia podľa Charty OSN všetkým osobám bez ohľadu na ich rasu, pohlavie, jazyk, náboženstvo, politické a iné zmýšľanie, národnostný alebo sociálny pôvod, majetok, rod alebo iné postavenie a toto musia rešpektovať všetci občania, vrátane ich volených zástupcov,“ uviedol Lajčák.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. októbra 2016

Odporúčané články