Ľad robil v Bratislave problémy, zranili sa desiatky ľudí

Zväčša išlo o ľahšie úrazy ako pomliaždeniny, podvrtnutia, tržné rany, pri ktorých stačilo ambulantné ošetrenie.BRATISLAVA 25. januára (WebNoviny.sk) – Centrálne príjmy Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) dnes do 17:00 evidujú 62 zranených, ktorí sa pošmykli na ľade.

„Zväčša to boli ľahšie úrazy ako pomliaždeniny, podvrtnutia, tržné rany, pri ktorých stačilo ambulantné ošetrenie. Zo zlomenín dominovali zápästia,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa UNB Petra Stano Maťašovská s tým, že v nemocnici zostáva jedenásť zranených. „Dôvodom sú komplikované zlomeniny rúk a nôh, ktoré treba riešiť operačne a úrazy hlavy,“ pripomína. Ako dodala, medzi zranenými sú ľudia rôzneho veku.

Zľadovatené a šmykľavé chodníky či zastávky dnes ráno skomplikovali cestu do práce nejednému Bratislavčanovi. Poľadovica spôsobila problémy chodcom po celom hlavnom meste. O zastávky MHD sa z väčšej časti stará Dopravný podnik Bratislava, zvyšok spravuje bratislavská radnica. Dopravný podnik Bratislava vykonáva posyp na zastávkach, ktoré má v správe, „a to v dĺžke najdlhšieho vozidla MHD pri prvom zásahu. Pri druhom, tzv. dočisťovaní zastávky sa očistí a posype v dĺžke na dve za sebou stojace vozidlá,“ vysvetlila hovorkyňa DPB Adriana Volfová.

V Bratislave je približne 1 400 zastávok a z nich má DPB v správe 1 168. O zvyšok zastávok ako aj o cesty I. a II. triedy, prejazdné úseky ciest či námestia, verejné priestranstvá, lávky, mosty a priechody pre chodcov sa stará bratislavský magistrát. Cesty III. a IV. triedy spravujú mestské časti. Informácie o zimnej službe zverejňuje mesto Bratislava na svojej stránke pod názvom Zimná služba aktuálne, informovala hovorkyňa Bratislavy Ivana Skokanová.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. januára 2016

Odporúčané články