Lacko prehral osemfinále dvojhry v Šen-čene, šlo o zaujímavý predkrm daviscupového stretnutia

353717_lukas lacko 1 640x420.jpg

ŠEN-ČEN 28. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenský kvalifikant Lukáš Lacko prehral s Damirom Džumhurom z Bosny a Hercegoviny nasadeným ako šiestym za 74 minút 4:6, 3:6 vo štvrtkovom zápase osemfinálového 2. kola hlavnej súťaže dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour 250 Shenzhen Open v čínskom Šen-čene (dotácia 731 680 USD, tvrdý povrch vonku). Neutvoril si ani jeden brejkbal, jeho premožiteľ ich mal tucet a premenil tri možnosti. Obaja nastrieľali päť es.

Dvadsaťdeväťročný piešťanský rodák Lacko, 118. v singlovom renkingu, nenadviazal proti 25-ročnému šampiónovi z minulotýždňového Petrohradu Džumhurovi (40.) na triumf 6:4, 6:3, ktorý dosiahol v sezóne 2013 vo štvrťfinále halového „hardového“ challengeru Slovak Open pred vlastnými fanúšikmi v NTC.

Odporúčame:
Kvalifikant Lacko za 66 minút sfúkol Granollersa-Pujola a postúpil do osemfinále v Šen-čene

Zároveň to teraz bol zaujímavý „predkrm“ aprílového bratislavského daviscupového stretnutia predmetných krajín v rozhodujúcom 2. kole I. skupiny euroafrickej zóny. Džumhur v piatkovom štvrťfinále vyzve nemeckú jednotku podujatia Alexandra Zvereva.

Niekdajší 44. muž svetového rebríčka Lacko neuspel pri snahe o svoje premiérové štvrťfinále na hlavnom profesionálnom okruhu od júla, keď takto ďaleko bol v Atlante a prehral s Američanom Johnom Isnerom. Zo Šen-čenu si odnesie prémiu 11 390 USD brutto a 32 bodov do hodnotenia vrátane zvládnutia kvalifikácie.

SHENZEN OPEN – 2. KOLO

Damir Džumhur (Bosna a Herc.-6) – Lukáš Lacko (SR) 6:4, 6:3 za 74 minút

Zdroj: Webnoviny.sk – Lacko prehral osemfinále dvojhry v Šen-čene, šlo o zaujímavý predkrm daviscupového stretnutia © SITA Všetky práva vyhradené.

28. septembra 2017

Odporúčané články