Kyrgios nedal Martinovi šancu, Slováci prehrávajú 0:1

Slovenský tenista počas celého stretnutia bol vo vedení iba v úvode tretieho setu.

SYDNEY 16. septembra (WebNoviny.sk) – Austrália vedie nad Slovensko 1:0 po úvodnej dvojhre daviscupového súboja play-off o elitnú svetovú skupinu 2017 na tráve v Sydney Domáci Nick Kyrgios zvíťazil nad Andrejom Martinom 6:3, 6:2, 6:4.

Stretnutie trvalo 99 minút a víťaz v ňom šesťkrát získal podanie súpera, zahral 15 víťazných úderov popri 12 nevynútených chybách.Slovenský tenista počas celého stretnutia bol vo vedení iba v úvode tretieho setu, ale o povzbudzujúci náskok 3:1 rýchlo prišiel a Kyrgios sériou štyroch víťazných hier otočil na 5:3. Za stavu 5:4 pri svojom podaní premenil prvý mečbal. Dvadsaťjedenročný Kyrgios, ktorému patrí v rebríčku ATP vo dvojhre 15. priečka, vylepšil svoju daviscpovú bilanciu vo dvojhre na 4:3, zatiaľ čo 26-ročný A. Martin (127.) to má po piatku 3:4.

Na druhú dvojhru v Ken Rosewall Arene v Olympijskom parku v Sydney už nastúpili Bernard Tomic a Jozef Kovalík. Na sobotňajšiu štvorhru od 5.00 h SELČ sú nominované páry Sam Groth a John Peers, resp. Andrej Martin, Igor Zelenay. V nedeľu od 5.00 h sa najprv predstavia jednotky oboch tímov Nick Kyrgios a Jozef Kovalík a potom aj dvojky Bernard Tomic a Andrej Martin. V slovenskom tíme chýbajú rebríčkovo dvaja najvyššie postavení hráči Martin Kližan a Lukáš Lacko – obaja zo zdravotných dôvodov.

O hostiteľskej výhode pre Austráliu rozhodol dodatočný žreb v londýnskom sídle ITF. Víťaz sa budúci rok predstaví vo svetovej skupine (žreb bude vo štvrtok 22. septembra) medzi 16 najlepšími tímami na svete. Zdolaný bude hrať v I. skupine regionálnej zóny. Austrália je 10. v daviscupovom renkingu krajín ITF, Slovensku patrí 17. priečka. Austrália, ktorú od tejto sezóny vedie niekdajší líder hodnotenia ATP vo dvojhre Lleyton Hewitt, je prostredníctvom 28 celkových triumfov druhou najúspešnejšou krajinou po USA (32) v histórii Davis Cupu. Zatiaľ naposledy sa radovala v sezóne 2003.

Davisov pohár tenisových reprezentačných družstiev mužov – play-off o svetovú skupinu 2017

AUSTRÁLIA – SLOVENSKO 1:0 po I. dvojhre
(16. – 18. septembra 2016, Sydney, Olympic Park – Ken Rosewall Arena, tráva vonku)

Nick Kyrgios – Andrej Martin 6:3, 6:2, 6:4 za 99 minút