Kurdi chcú narušiť tureckú operáciu v Sýrii, tvrdí Erdogan

Televízia CNN Türk s odvolaním sa na armádu uviedla, že turecké vzdušné sily pri náletoch v severnej Sýrii zabili 20 militantov IS.ANKARA 11. septembra (WebNoviny.sk) – Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v nedeľu vyhlásil, že kurdskí militanti sa snažia vystupňovať útoky po zmarenom pokuse o prevrat z júla a že ich zrejmým cieľom je narušiť vojenské operácie Turecka v Sýrii. Informovala o tom agentúra Reuters.

„Vidíme, že teroristická organizácia PKK (Strana kurdských pracujúcich) sa po 15. júli snaží zintenzívniť svoje aktivity v našich pohraničných oblastiach. Tieto útoky, ktoré majú jasný cieľ narušenia tureckej operácie v Sýrii, stále pokračujú,“ povedal Erdogan v prejave pri príležitosti moslimského sviatku íd al-adhá.

Odporúčame:

Turecká polícia zasiahla proti demonštrujúcim pedagógom

Turecko ruší zimný čas, zostane stále v letnom

Erdogan dodal, že Turecko má povinnosť „skoncovať“ s teroristickou skupinou Islamský štát (IS) v Sýrii a zabrániť jej páchať útoky v Turecku. Cezhraničná operácia tureckých síl na severe Sýrie, spustená pred dva a pol týždňom, je podľa neho prvým krokom v tomto úsilí.

Turecko začalo v auguste v spolupráci s jednotkami Slobodnej sýrskej armády cezhraničnú ofenzívu v Sýrii, ktorej cieľom je vyčistiť prihraničnú oblasť od džihádistov IS a zároveň zamedziť tomu, aby uvoľnený priestor ovládli milície sýrskych Kurdov.

Náčelník tureckého generálneho štábu generál Hulusi Akar v nedeľu vo vyhlásení pri príležitosti sviatku íd al-adhá uviedol, že Turecko bude „rázne“ pokračovať v tejto operácii nazvanej Štít Eurfratu, informovala televízia NTV.

Televízia CNN Türk s odvolaním sa na armádu v nedeľu uviedla, že turecké vzdušné sily pri náletoch v severnej Sýrii zabili 20 militantov IS. Cieľom leteckých útokov vykonaných v sobotu boli podľa správy tri budovy, jedno vozidlo a jeden motocykel v oblasti sýrskeho mesta Tal al-Hawá.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

11. septembra 2016

Odporúčané články