Kubánsky prezident kritizoval pomalé napredovanie reforiem

V dvojhodinovom prejave na 7. zjazde vládnucej Komunistickej strany Kuby Castro vyzdvihol najmä normalizáciu vzťahov medzi Spojenými štátmi a Kubou.

Havana 17. apríla (WebNoviny.sk) – Kubánsky prezident Raúl Castro predniesol v sobotu správu o stave republiky, v ktorej vyslovil kritiku na adresu svojej vlády za pomalú realizáciu reforiem stagnujúceho centrálne riadeného hospodárstva. Informovala o tom agentúra AP.

V dvojhodinovom prejave na 7. zjazde vládnucej Komunistickej strany Kuby Castro vyzdvihol najmä normalizáciu vzťahov medzi Spojenými štátmi a Kubou, ktorá výraznou mierou prispela k oživeniu turistického ruchu. Na druhej strane však kubánsky vodca vyslovil poľutovanie nad tým, že jeho vláda zatiaľ nebola schopná riešiť hlbšie problémy štrukturálneho charakteru, v dôsledku ktorých majú milióny Kubáncov existenčné ťažkosti.

Podľa Castra je kubánska ekonomika príliš závislá od dovozu surovín, zaznamenáva len pomalý hospodársky rast, zaostáva v poľnohospodárskej výrobe a jej štátni zamestnanci nie sú schopní plniť 313 záverov prijatých ostatným zjazdom strany pred piatimi rokmi. Práve ich plnenie malo prispieť k zrýchleniu hospodárskeho rozvoja krajiny.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. apríla 2016

Odporúčané články