Kto sa stane nasledovníkom FC Barcelona?

BRATISLAVA 14. apríla (WBN/PR) – Hlasujte za najlepší futbalový tím, ktorý získa Pohár deviatich hodnôt v rámci futbalového turnaja FOOTBALL FOR FRIENDSHIP.

Pohár deviatich hodnôt je cena v rámci programu FOOTBALL FOR FRIENDSHIP, ktorá sa každoročne odovzdáva počas medzinárodného mládežníckeho turnaja F4F. Pohár sa udeľuje profesionálnemu futbalovému klubu, ktorý ukázal najväčšiu oddanosť deviatim hodnotám FOOTBALL OF FRIENDSHIP.

Pohár deviatich hodnôt predstavuje oddanosť a podporu kľúčovým hodnotám projektu FOOTBALL FOR FRIENDSHIP – priateľstvo, rovnosť, spravodlivosť, zdravie, mier, oddanosť, víťazstvo, tradície a česť. Ocenený futbalový klub vyberajú účastníci projektu F4F, ktorí zároveň vystupujú ako ambasádori hodnôt celého podujatia. Každý účastník hlasuje za klub, ktorý dosiahol najlepšie výsledky v športe a prínose pre spoločnosť.

Po prvý raz bol pohár udelený v Berlíne klubu FC Barcelona počas tretieho ročníka medzinárodného mládežníckeho turnaja FOOTBALL FOR FRIENDSHIP. Mladí športovci hlasovaním vyjadrujú podporu mládežníckemu futbalu a pripájajú sa k pomoci mladým futbalistom z rozvíjajúcich sa krajín. Pohár prevzal vice prezident nadácie klubu FC Barcelona, Ramon Pont.

Do hlasovania sa po prvýkrát môže zapojiť ktokoľvek a podporiť tak svoj obľúbený futbalový klub. Hlasovať môžete zdieľaním FB postu a pripojením hashtagu s menom tímu, ktorému dávate svoj hlas. FB post na zdieľanie nájdete tu: http://bit.ly/1VXEZmR

„Pohár deviatich hodnôt udeľovaný účastníkmi projektu FOOTBALL FOR FRIENDSHIP zobrazuje mladého futbalistu, ktorý drží v rukách Zem v tvare futbalovej lopty. Ide o skutočný symbol, predstavujúci myšlienky a hodnoty futbalu hodné šírenia medzi mladými futbalistami,“ vyzdvihol globálny ambasádor projektu F4F Franz Beckenbauer.

Základné informácie

Medzinárodný CSR projekt FOOTBALL FOR FRIENDSHIP sa koná ako súčasť globálneho spoločenského programu Gazprom pre deti. Cieľom tohto projektu je rozvíjať futbal medzi mládežou, presadzovať toleranciu a priateľstvo medzi deťmi z rôznych krajín. Základné hodnoty, ktoré účastníci podporujú a presadzujú, sú priateľstvo, rovnosť, férovosť, zdravie, mier, odhodlanie, víťazstvo, tradície a česť.

Hlavným podujatím projektu je medzinárodný mládežnícky turnaj FOOTBALL FOR FRIENDSHIP, ktorý spája hráčov vo veku 12-14 rokov z vedúcich mládežníckych futbalových klubov. Hlavné hodnoty projektu navrhli mladí delegáti z ôsmych európskych krajín počas prvého fóra, ktoré sa konalo 25. mája 2013 v Londýne.

Pohár deviatich hodnôt je cena v rámci programu FOOTBALL FOR FRIENDSHIP, ktorá sa každoročne odovzdáva počas medzinárodného mládežníckeho turnaja F4F. Pohár sa udeľuje profesionálnemu futbalovému klubu, ktorý ukázal najväčšiu oddanosť deviatim hodnotám FOOTBALL OF FRIENDSHIP. Víťazný klub vyberajú účastníci program F4F, ktorí sú zároveň ambasádormi a držiteľmi základných hodnôt turnaja.

Počas turnaja FOOTBALL FOR FRIENDSHIP majú mladí futbalisti príležitosť komunikovať s rovesníkmi z iných krajín ako aj so slávnymi športovcami a umelcami. Po turnaji všetci účastníci tradične navštívia finále Ligy majstrov UEFA.

Gazprom je globálna energetická spoločnosť. Hlavné oblasti jej podnikania zahŕňajú geologický prieskum, výrobu, prepravu, skladovanie, spracovanie a predaj plynu, plynného kondenzátu a ropy, predaj plynu ako pohonnej hmoty pre automobily ako aj výroba a predaj tepla a elektrickej energie. Spoločnosť Gazprom pôsobí najmä na území Ruska, ale aj v Afrike, na Strednom východe, v Európe, v Latinskej Amerike a vo veľkej časti Ázie.

Gazprom drží najväčšie zásoby zemného plynu na svete. Plynom zásobuje obyvateľov Ruska a zákazníkov vo viac ako 30 krajinách. Gazprom patrí medzi štyroch ruských producentov ropy a má popredné postavenie medzi svetovými výrobcami tepelnej energie.

Okrem aktívneho rozvíjania podnikania Gazprom venuje veľkú pozornosť aj spoločenským projektom. Spoločnosť podporuje najmä športové organizácie a ruské aj medzinárodné podujatia. Gazprom je oficiálnym partnerom Ligy majstrov UEFA, podporuje Super pohár UEFA ako aj mnoho celosvetovo slávnych futbalových klubov — je sponzorom nemeckého klubu Schalke 04, anglického klubu Chelsea a srbského klubu Crvena Zvezda.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. apríla 2016

Odporúčané články