Kto bude trénerom roka FIFA, Guardiola, Ranieri či Simeone?

Do výberu prenikli Chris Coleman, Didier Deschamps, Pep Guardiola, Jürgen Klopp, Luis Enrique, Mauricio Pochettino, Claudio Ranieri, Fernando Santos, Diego Simeone a Zinédine Zidane.ZÜRICH 2. novembra (WebNoviny.sk) – Najlepší tréner mužského tímu v roku 2016 podľa Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) vzíde v januári z desiatky nominovaných, v ktorej figurujú Chris Coleman, Didier Deschamps, Pep Guardiola, Jürgen Klopp, Luis Enrique, Mauricio Pochettino, Claudio Ranieri, Fernando Santos, Diego Simeone a Zinédine Zidane. Informuje o tom web FIFA. O víťazovi rozhodnú hlasy zástupcov médií, trénerov a kapitánov reprezentácií a aj futbaloví fanúšikovia, ktorí sa tiež môžu zapojiť do hlasovania.

Menoslov 23 nominovaných na ocenenie pre najlepšieho hráča roka oznámia v piatok 4. novembra. Trojicu finalistov pre obe kategórie zverejnia 2. decembra spoločne s uchádzačmi o Cenu Ferenca Puskása za najkrajší gól roka. Päťdesiatpäť nominovaných v súvislosti s FIFPro Svetovou jedenástkou oznámia koncom novembra. Galavečer s vyhlásením víťazov je na programe 9. januára 2017.

FIFA po šiestich rokoch ukončila spoluprácu s odborným periodikom France Football a zjednotená výročná Zlatá lopta FIFA existujúca od roku 2010 sa rozdelí na dve ocenenia. FIFA dala svojej bilančnej ankete rámcové pomenovanie The Best, teda Najlepší.

Nominovaní na ocenenie pre najlepšieho trénera mužského tímu v roku 2016 podľa FIFA:

Chris Coleman (reprezentácia Walesu), Didier Deschamps (reprezentácia Francúzska), Pep Guardiola (Bayern Mníchov/Nem. a Manchester City/Angl.), Jürgen Klopp (FC Liverpool/Angl.), Luis Enrique (FC Barcelona/Šp.), Mauricio Pochettino (Tottenham Hotspur/Angl.), Claudio Ranieri (Leicester City/Angl.), Fernando Santos (reprezentácia Portugalska), Diego Simeone (Atlético Madrid/Šp.), Zinédine Zidane (Real Madrid/Šp.)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. novembra 2016

Odporúčané články