Kroos nepovažuje Nemecko za favorita majstrovstiev Európy 2020, procesy začínajú pracovať lepšie

17.11.2019 (Webnoviny.sk) – Sobotňajším víťazstvom 4:0 nad Bieloruskom si futbalisti Nemecka zabezpečili postup na budúcoročné majstrovstvá Európy. Ich cieľom bude napraviť si reputáciu z MS 2018 v Rusku, no jeden z lídrov mužstva Toni Kroos pripúšťa, že za súčasných okolností Nemecko určite nie je favoritom na zisk titulu kontinentálneho šampióna.

Chýbajú im skúsenosti

Stále nám chýba trochu skúsenosti, ale niektoré procesy začínajú fungovať lepšie a lepšie. Uvidíme, ako na tom budeme tesne pred turnajom. Momentálne by som nás nepočítal medzi najväčších favoritov. To však nemusí nič znamenať,“ vyjadril sa Kroos, ktorého cituje aj špecializovaný portál onefootball.com. Nemci naposledy ovládli ME v roku 1996 po finálovom triumfe nad Českom 2:1 po predĺžení.

Toni Kroos nie je síce žiadnym vyhláseným zakončovateľom, ale v posledných piatich súťažných dueloch štyrikrát skóroval. Realu Madrid zariadil víťazstvo 1:0 v rámci Ligy majstrov na pôde Galatasarayu, v ligovom súboji strelil gól Leganés a v sobotu dvakrát napol sieť bránky Bieloruska. V 55. min skóroval typickou strelou spoza šestnástky a sedem minút pred koncom sa parádne uvoľnil a gólmanovi Aleksandrovi Gutorovi nedal šancu.

Premiérový gól Gintera

Po sobotňajšom dueli mal dvojnásobnú radosť obranca Matthias Ginter. Nielenže si Nemci zabezpečili postup na Euro 2020, ale 25-ročný rodák z Freiburgu strelil premiérový gól v národnom tíme.

Skúsenejší Manuel Neuer na to vtipne zareagoval: „Jeho prvý gól za Nemecko? No, po 29 zápasoch bolo na čase. Skóroval však veľmi pekne,“ skonštatoval brankár mníchovského Bayernu.

Viac k témam: Kvalifikácia o postup na ME 2020 vo futbale, majstrovstvá Európy vo futbale ME vo futbale 2020
Zdroj: Webnoviny.sk – Kroos nepovažuje Nemecko za favorita majstrovstiev Európy 2020, procesy začínajú pracovať lepšie © SITA Všetky práva vyhradené.