Kristen Stewart by chcela stvárniť superhrdinku a režírovať

Ako sama uviedla, filmový priemysel miluje a stále hľadá svoj príbeh.
BRATISLAVA 26. januára (WebNoviny.sk) – Americká herečka Kristen Stewart by sa v budúcnosti rada predstavila v úlohe superhrdinky. Chcela by však zasadnúť aj na režisérsku stoličku. Dvadsaťpäťročná rodáčka z Los Angeles to prezradila počas rozhovoru na filmovom festivale Sundance.

Na otázku, či jej stále ponúkajú roly vo filmoch podobných upírskej ságe Twilight (2008 – 2012) priznala, že ponuky už nie sú také časté. „Verte mi, rada by som našla veľký dobrý film, ktorý je zaujímavý a stojí zato,“ vysvetlila predstaviteľka Belly Swan a redaktor reagoval otázkou, či by si nechcela zahrať superhrdinku. „Možno. Zverejnite to – nemôžem sa dočkať, kedy si zahrám superhrdinku,“ uzavrela.

Okrem herectva by sa ale rada venovala aj režírovaniu. „Musím nájsť tú správnu vec. Začala som pracovať, keď som mala deväť. Milujem tento priemysel. Milujem, čo môžu filmy urobiť, takže musím nájsť môj príbeh,“ vyjadrila sa Stewart, ktorá verí, že jej režisérsky debut príde čoskoro.

Kristen Stewart sa preslávila ako už spomínaná Bella Swan v populárnej upírskej ságe Twilight. Okrem toho sa predstavila aj v snímkach Úkryt (2002), Chyťte to dievča (2004), Útek do divočiny (2007), Územie žien (2007), Zábavný park (2009), The Runaways (2010), Na ceste (2012), Still Alice (2014), Camp X-Ray (2014), Sils Maria (2014) či Ofajč (2015). Na konte má napríklad tri People’s Choice Awards, sedem MTV Movie Awards, cenu BAFTA v kategórii Rising Star, jedného francúzskeho Cézara, no tiež Zlatú malinu.

Informácie pochádzajú z webstránky www.eonline.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. januára 2016

Odporúčané články