Krasokorčuliari KĽDR sa kvalifikovali na hry v Pjongčangu

353877_germany_figure_skating_olympic_qualifying_35871 aa934f0106c247d1ae904154f658cf57 640x420.jpg

SOUL 30. septembra (WebNoviny.sk) – Predstaviteľov Olympijského výboru Kórejskej republiky potešilo, že sa na ZOH 2018 v Pjongčangu kvalifikoval krasokorčuliarsky športový pár KĽDR Rjom Tae Oková, Kim Ju Sik. Zároveň dúfajú, že aj to pomôže k zmierneniu napätej situácie medzi oboma štátmi a povedie to k tomu, aby sa športovci z tejto krajiny zúčastnili na hrách.

Zväčšuje to priestor na ďalšie rokovania o potenciálnej olympijskej účastí KĽDR, vrátane pozvania ich fanúšikovských skupín,“ povedal Sung Baikjou, člen organizačného výboru ZOH v Pjongčangu.

Odporúčame:
Krasokorčuliari Lucie Myslivečková a Lukáš Csölley postúpili na olympiádu do Pjongčangu

Nie je jasné, či KĽDR pustí krasokorčuliarsky pár na hry do susedného Pjongčangu. Politické vzťahy medzi oboma krajinami sa vyostrili po tom, čo KĽDR neprestáva s jadrovými testami a odpaľovaním balistických striel. Situácii nepomáha ani slovná prestrelka medzi najvyššie postaveným mužom krajiny Kim Čong-unom a prezidentom USA Donaldom Trumpom.

Francúzi sa už vyjadrili, že ak sa konflikt neupokojí, tak svojich športovcov do Kórejskej republiky nevyšle. Obavy sa snaží utíšiť Medzinárodný olympijský výbor (MOV), prezident Thomas Bach verí, že KĽDR sa zúčastní budúcoročného športového vrcholu roka.

Viac k témam: KĽDR Kórejská ľudovodemokratická republika, ZOH Zimné olympijské hry 2018 v Pjongčangu
Zdroj: Webnoviny.sk – Krasokorčuliari KĽDR sa kvalifikovali na hry v Pjongčangu © SITA Všetky práva vyhradené.

30. septembra 2017

Odporúčané články