Košickí mestskí policajti vlani rozdali tisíce pokút, zasahovali aj pri opitých tínedžeroch

401846_kosice_policia 676x403.jpg

KOŠICE 5. februára (WebNoviny.sk) – Košická mestská polícia vlani riešila 41 419 priestupkov. Ako vyplýva zo správy povereného náčelníka košickej mestskej polície Ladislava Suchého, evidovali 25 191 priestupkov v plynulosti a bezpečnosti cestnej premávky a 10 597 priestupkov, ktoré vznikli porušením ustanovení všeobecne záväzných nariadení.

V blokovom konaní mestskí policajti riešili 15 812 priestupkov a uložili pokuty za 273 626 eur. V 23 771 prípadoch vec riešili napomenutím.

Opití tínedžeri

Počas roka 2018 príslušníci mestskej polície vykonali na celom území mesta Košice 95 preventívno-bezpečnostných akcií zameraných na boj proti alkoholizmu mladistvých a maloletých osôb a kontrolu dodržiavania zákazu konzumácie alkoholických nápojov na určených verejných priestranstvách.

Príslušníci zistili 49 mladistvých a maloletých osôb, ktoré boli pod vplyvom alkoholického nápoja a 3 242 prípadov porušenia zákazu konzumácie alkoholických nápojov na určených verejných priestranstvách.

Znečistenie ulíc

Policajti vlani riešili 6 422 prípadov porušenia VZN o nakladaní s komunálnymi odpadmi a drobnými stavebnými odpadmi na území mesta Košice.

V 267 prípadoch zistili porušenie ustanovení týkajúcich sa čistoty verejných priestranstiev, verejného poriadku a obmedzenia používania zábavnej pyrotechniky a v 4 591 prípadoch zistili porušenie zákona o priestupkoch – znečistenie verejného priestranstva, nedovolené zabratie verejného priestranstva a podobne.

Zákazy fajčenia

V súvislosti s ochranou nefajčiarov uskutočnili 192 preventívno-bezpečnostných akcií, ktoré boli zamerané na kontrolu dodržiavania zákazu fajčenia, pričom zistili 430 prípadov porušenia zákazu a 256 prípadov porušenia zákazu fajčenia vo vyhradenom priestore pred budovou košickej železničnej stanice.

V 11 941 prípadoch inštalovali na osobné motorové vozidlá tzv. papuču. V 155 prípadoch odtiahli motorové vozidlo, ktoré bolo odstavené na komunikáciách v rozpore s ustanoveniami zákona o cestnej premávke, v 167 prípadoch odtiahli vozidlo tvoriace prekážku v cestnej premávke.

Viac k témam: pokuty, policajný zásah, polícia
Zdroj: Webnoviny.sk – Košickí mestskí policajti vlani rozdali tisíce pokút, zasahovali aj pri opitých tínedžeroch © SITA Všetky práva vyhradené.

5. februára 2019

Odporúčané články