Košická polícia odhalila veľký prípad obchodovania s anabolikami

358122_policia 2 676x450.jpg

KOŠICE 13. februára (WebNoviny.sk) – Polícia odhalila ojedinelý prípad obchodovania s anabolikami na Spiši a v okolí Košíc. Jednu podozrivú osobu zadržali policajti počas dnešnej policajnej akcie v Košiciach, v súvislosti s dokumentovaním trestnej činnosti nelegálneho obchodovania s anabolickými a hormonálnymi látkami. Informoval o tom na dnešnej tlačovej besede riaditeľ košickej krajskej polície Juraj Leško, neuviedol však ani iniciálky zadržaného.

Neoprávnené zaobchádzanie s látkami

Leško povedal, že 8. februára policajti v Spišskej Novej Vsi zadržali štyri osoby v súvislosti s obchodovaním s anabolikami. Po vykonaní procesných úkonov troch zo zadržania prepustili. Jedna osoba bola umiestnená do cely policajného zaistenia. Ako uviedol Leško, vyšetrovateľ PZ vzniesol obvinenie voči 41-ročnému Jánovi J. zo Spišskej Novej Vsi pre zločin neoprávneného zaobchádzania s látkami s anabolickým alebo iným hormonálnym účinkom.

Odporúčame:
Polícia vystríha pred falošným policajtom, vyberá pokuty a odlišuje sa dvomi znakmi

Súčasne prokurátor podal podnet na jeho väzobné stíhanie. Sudca akceptoval návrh na vzatie obvineného do väzby a obvinený sa už nachádza v Ústave na výkon väzby v Košiciach. „Obvinený muž prostredníctvom nezistených osôb a prepravno-zasielateľských služieb zakázané látky obstarával a dovážal, po prevzatí na neznámom mieste prepravoval a skladoval, a potom dovážal a ukladal na rôznych miestach v Spišskej Novej Vsi.

Za účelom vlastného obohatenia zakázané látky ďalej distribuoval, predával. Priamo pri tejto činnosti ho polícia vo štvrtok vo večerných hodinách zadržala,“ povedal Leško. Pokiaľ ide o dnes zadržaného podozrivého, Leško uviedol, že stále ešte prebiehajú procesné úkony. O ďalšom postupe voči nemu sa má rozhodnúť do 48 hodín od zadržania.

Trest až dvanásť rokov

Leško informoval, že polícia začala preverovať aktivity podozrivých v apríli minulého roku a vo veci začala trestné stíhanie v júli. Vo večerných hodinách 8. februára tohto roku v Spišskej Novej Vsi a okolí urobili dve domové prehliadky, tri prehliadky iných priestorov – z toho jedno vozidlo, a dva nebytové priestory.

Odporúčame:
Vlak zrazil neznámeho muža medzi Pezinkom a Šenkvicami

Počas razie polícia zadržala 526 škatuliek liekov – viac ako 57 000 tabliet, takmer 1 280 ampuliek. Išlo o viac ako 120 druhov liečiv a farmaceutík, rôzne druhy látok s obsahom anabolických a hormonálnych účinkov, zaradené medzi tzv. androgénne anabolické steroidy.Za zločin neoprávneného zaobchádzania s látkami s anabolickým alebo iným hormonálnym účinkom hrozí trest odňatia slobody na päť až 12 rokov.

Viac k témam: nelegálne obchodovanie, Polícia SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Košická polícia odhalila veľký prípad obchodovania s anabolikami © SITA Všetky práva vyhradené.

13. februára 2018

Odporúčané články