Košická lekárka znovu ordinovala poriadne opitá

Sedemdesiatštyriročnej doktorke dali v ordinácii všeobecného lekára pre dospelých v okrese Košice-okolie fúkať privolaní policajti.BRATISLAVA/KOŠICE 7. júla (WebNoviny.sk) – Košická lekárka, ktorá vlani ordinovala opitá, sa nepoučila, v stredu dopoludnia bola počas ordinačných hodín znovu poriadne pod parou.

Sedemdesiatštyriročnej doktorke dali v ordinácii všeobecného lekára pre dospelých v okrese Košice-okolie fúkať privolaní policajti. Ako informoval košický policajný hovorca Alexander Szabó, namerali jej 2,46 promile. Košičanku tak opäť obvinili z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Lekárka skončila v cele.

Koncom minuloročného novembra jej na policajnom oddelení namerali 2,38 promile. Ordinovala však s oveľa vyšším promile. Policajti vtedy dostali anonymné oznámenie pravdepodobne od pacientov a ihneď konali.

V ambulancii vtedy doktorka odmietla dychovú aj krvnú skúšku a tak ju predviedli na výsluch. Tu neskôr svoje rozhodnutie zmenila a podrobila sa dychovej skúške. Zo znaleckého posudku vyplynulo, že keď ordinovala, mohla mať až 2,91 promile, čím mohla ohroziť život alebo zdravie ľudí.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. júla 2016

Odporúčané články