Košice vyhrali šláger Tipsport ligy, senzácia v L. Mikuláši

Prekvapenie sa zrodilo v Liptovskom Mikuláši, kde domáci podľahli mladíkom z HK Orange 20 3:1.LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 25. októbra (WebNovin.sk) – Hráči HC Košice zvíťazili v šlágri nad úradujúcim majstrom HK Nitra 5:2 v utorňajšom predohrávanom stretnutí 17. kola najvyššej slovenskej súťaže 2016/2017. „Oceliari“ úspechom na domácom ľade osameli na čele tabuľky Tipsport ligy, majú o tri body viac ako druhá Banská Bystrica a tretia v poradí Nitra.

Košičania sa pred 3558 divákmi ujali vedenia v 9. min gólom Martina Dudáša, v polovici duelu však už prehrávali po presných zásahoch Juraja Štefanku a Mateja Beneho. Potom však „navrátilec“ Michel Miklík vyrovnal a šesť sekúnd pred odchodom do kabín na druhú prestávku ďalší skúsený hráč v košickom drese Ladislav Nagy znova naklonil misky váh na stranu domáceho tímu. V tretej tretine poistili triumf „východniarov“ Peter Boltun a opäť L. Nagy, ktorý v oslabení v 51. min stanovil výsledok. Hráči Košíc skórovali trikrát v presilovke, útočník Michel Miklík si pripísal štyri body do hodnotenia produktivity (1+3).

Hokej – Tipsport liga 2016/2017 – predohrávka 17. kola – utorok:

HC Košice – HK Nitra 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Góly: 9. M. Dudáš (Michel Miklík, Šoltés), 32. Michel Miklík (T. Hričina, L. Nagy), 40. L. Nagy (Michel Miklík, M. Dudáš), 42. Boltun (Bicek, Jankovič), 51. L. Nagy (Michel Míklík) – 26. J. Štefanka (Macík, Ordzovenský), 29. M. Bene (Ordzovenský)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Baluška, Štefik – Výleta, J. Tvrdoň, 3558 divákov

Zostavy:
Košice: Habal – Deyl, M. Dudáš, Šmach, Jankovič, L. Matejka, E. Šedivý, Michalčin, Pavúk – L. Nagy, Boltun, Michel Miklík – P. Bartoš, T. Klíma, Bicek – Tibor Varga, J. Milý, T. Hričina – Šoltés, R. Hruška
Nitra: Michal Valent – Milam, M. Versteeg, Rais, Mezei, P. König, Ordzovenský, Piačka, F. Kuzma – Laliberté, Marek Slovák, Blackwater – H. Ručkay, M. Krištof, Kutálek – Macík, J. Štefanka, Bajtek – S. Chalupa, L. Paukovček, M. Bene

Prvé víťazstvo a zároveň i body si v tejto sezóne v utorňajšom stretnutí na ľade Liptovského Mikuláša pripísali hráči HK Orange 20. Mladíci nad súperom uspeli prekvapujúco 3:1.

Na vedúci gól Mareka Hecla stihol ešte v prvej tretine odpovedať domáci hráč MHk 32 Matúš Sukeľ, to však bolo zo strany Liptákov všetko. V polovici stretnutia poslal hosťujúci tím opäť do vedenia Dominik Trška a víťazstvo HK Orange v čase 59:16 min spečatil do prázdnej domácej bránky svojím druhým gólom Marek Hecl.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Orange 20 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Góly: 17. M. Sukeľ (M. Uram, Kriška) – 14. Marek Hecl (Pataky, Sádecký), 30. D. Trška (L. Žiak, Hain), 60. Marek Hecl (D. Pätoprstý)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: Rudolf Huna a Jakub Makovský (obaja Liptovský Mikuláš) OT 10 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin, Kalina – Bogdaň, Gavalier, 980 divákov

Zostavy:
Liptovský Mikuláš: A. Nagy – M. Šiška, Mezovský, Makovský, F. Oravec, M. Moravčík, Kadlubiak, Kabáč, Bobček – Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna – M. Uram, M. Sukeľ, Kriška – A. Laco, Piatka, J. Faith – Brezniak, Stümpel, Števuliak
HK Orange 20: Durný – Hain, D. Trška, Košecký, Jendroľ, Hedera, Bdžoch, R. Mesároš – Marek Hecl, Sádecký, Pataky – Marek Sloboda, M. Murín, D. Pätoprstý – Vybíral, N. Jaško, A. Liška – L. Žiak, Oško, Váňa

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2016/2017 po utorňajších stretnutiach:

HK Orange 20 12 1 0 0 0 0 11 11:55 3

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.