Košice natiahli sériu aj v Trenčíne, Poprad doma nezaváhal

Hokejisti z Nitry porvrdili úlohu favorita a zdolali trápiacu sa Skalicu na jej ľade 4:2.

TRENČÍN 31. januára (WebNoviny.sk) – Hokejisti HC Košice pokračujú vo víťaznom ťažení. Ich sériu bez prehry neprerušili ani hráči Dukly Trenčín, ktorí v nedeľňajšom stretnutí 44. kola Tipsport ligy 2015/2016 podľahli na domácom ľade 0:3.

Rozhodujúci gól strelil v 42. min Tibor Varga, na jeho presný zásah nadviazali v poslednej minúte Bartánus s Hrnkom. Košičania nenašli premotižeľa už v 14 zápasoch za sebou a už v ďalšom kole môžu atakovať stobodovú hranicu.

Dukla Trenčín – HC Košice 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Góly:
42. Tibor Varga (Češík, Hrnka), 60. M. Bartánus, 60. Hrnka (R. Lelkeš, P. Mikuš)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Novák – Kacej, Stanzel, 3075 divákov

Zostavy:
Trenčín: Chábera – Drtina, Richard Pavlikovský, M. Novák, Holenda, Hatala, Ryzák, Nechala – L. Novák, Švec, J. Gašparovič – T. Melichárek, Troliga, Šišovský – D. Hudec, O. Pataky, D. Novák – Berák, Tužinský, Špankovič
Košice: Halász – Deyl, M. Dudáš, P. Mikuš, Cebák, E. Šedivý, Macejko, Hričina, Milý – M. Bartánus, Suja, Bicek – P. Bartoš, R. Jenčík, Spilár – Tibor Varga, Češík, Hrnka – Matúš Chovan, Boltun, R. Lelkeš

V neďeľňajšom stretnutí 44. kola Tipsport ligy 2015/16 hokejisti z Nitry porvrdili úlohu favorita a zdolali trápiacu sa Skalicu na jej ľade 4:2.

Skaličania síce otvorili skóre v 5. minúte gólom Studeniča, ale hokejisti spod Zobora zápas otočili dvomi presnými zásahmi z hokejky Edmunda Piačku, po jednom góle pridali Marek Slovák a Henrich Ručkay. V 48. minúte uzavrel skóre skalický hokejista Jankovič. Nitra si víťazstvom udržala v tabuľke druhé miesto s odstupom 9 bodov na vedúce Košice.

HK 36 Skalica – HK Nitra 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)
Góly:
5. Studenič (Jankovič, Kňazev), 48. Jankovič (Lantoš) – 18. E. Piačka (F. Kuzma, Milam), 24. M. Slovák (Laliberté, Blackwater), 24. H. Ručkay (Kutálek), 36. E. Piačka (Mezei)
Vylúčení: 2:2 na 2 min, navyše D. Pašek (Skalica) 10 min osobný trest, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff – Bednár, Bogdaň, 967 divákov

Zostavy:
Skalica: Romančík – Barák, J. Reichel, Opalek, Jan Novák, Jankovič, M. Zukal – Martin Ďaloga, Brendl, Mickievics – D. Pašek, Zálešák, J. Bezúch – Markulinec, Studenič, Kňazev – Korytko, Lantoš, M. Trenčan
Nitra: M. Valent – Ordzovenský, Milam, Milo, P. König, Mezei, Podhradský, F. Kuzma – M. Slovák, Blackwater, Laliberté – Stloukal, Beca, Macík – Kutálek, Stümpel, H. Ručkay – Bajtek, Bene, E. Piačka

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v nedeľňajšom domácom súboji 44. kola Tipsport ligy po divokom priebehu nad ŠHK 37 Piešťany 6:3. Pre Poprad to bola prvá výhra po troch prehrách.

Rozhodujúca bola druhá tretina, v ktorej domáci skórovali štyrikrát, zatiaľ čo hostia z Piešťan iba jediný raz. Aj napriek deviatim gólom v zápase sa ani jeden z hráčov strelecky nepresadil dvakrát. Kamzíci sú v tabuľke na šiestej priečke, Piešťanci sú predposlední.

HK Poprad – ŠHK 37 Piešťany 6:3 (0:1, 4:1, 2:1)
Góly:
22. Kroták (Matúš Paločko), 25. Matúš Paločko (Š. Fabian, Kroták), 27. Kasík (Š. Fabian, Matúš Paločko), 29. Bajaruns (Matúš Paločko), 52 Heizer (Bartečko, Koyš), 60. R. Rapáč (Bartečko) – 5. S. Petráš (Tibenský, R. Tvrdoň), 38. S.Saliji (Belluš), 56. Holovič (Školiak)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Štefik – Holienka, Korba, 1260 divákov

Zostavy:
Poprad: Kostúr – Dinda, R. Suchý, Š. Fabian, D. Šterbák, Kasík, Malina, Gaborčík, Briják – Koyš, Heizer, Bartečko – Matúš Paločko, Bajaruns, Kroták – Štrauch, L. Paukovček, R. Rapáč – Achs, Toma, Števuliak
Piešťany: Košarišťan – Gipters, S. Hudec, Kotaška, R. Filip, Trefný, Svetlík, Hluch, Pokorný – Tibenský, R. Tvrdoň, S. Petráš – Školiak, Holovič, J. Ručkay – S. Saliji, Brancis, Belluš – K. Kučera, J. Pardavý ml., Hrehorčák

Hokejisti HKM Zvolen zdolali v nedeľňajšom stretnutí 44. kola Tipsport ligy 2015/2016 na svojom ľade hráčov MHC Martin 6:3. Domáci sa pomerne rýchlo dostali do vedenia, keď už v 5. minúte viedli 2:0 po góloch menovcov Lukáša a Juraja Juríkovcov. Martinčania však nezložili zbrane a do 15. minúty stav stretnutia vyrovnali, keď góly vsietili František Poliaček a Ján Tabaček. Zápas rozhodol Juraj Jurík, ktorý ako prvý hráč Zvolena v tejto sezóne dosiahol hetrik a k tomu si pripísal aj jednu asistenciu. Mužstvo spod Pustého hradu je v tabuľke na treťom mieste, Martin ostáva ôsmy.

HKM Zvolen – MHC Martin 6:3 (3:2, 1:1, 2:0)
Góly:
4. L. Jurík (Škvaridlo), 5. J. Jurík (B. Mráz, Klhůfek), 19. J. Jurík (Klhůfek, B. Mráz), 24. J. Jurík (tr. strieľanie), 43. B. Mráz (J. Jurík), 58. B. Mráz (Juraško, E. Bagin) – 15. Poliaček (Galamboš), 15. J. Tabaček (Cipulis, L. Matejka), 28. D. Rzavský (Murček, Jass)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: T. Orolin, M. Orolin – Návratek, Čaprnka, 1112 divákov

Zostavy:
Zvolen: S. Baroš – Juraško, E. Bagin, Anderson, Krejči, L. Pokovič, Demiters, A. Sloboda, F. Fekiač – R. Puliš, Brabenec, Semorád – Škvaridlo, L. Jurík, Obdržálek – Klhůfek, B. Mráz, J. Jurík – P. Zuzin, T. Klíma, J. Žilka
Martin: Dzubina – L. Matejka, J. Tabaček, M. Dvořák, J. Dlouhý, P. Bačik, Jáchym, Tomáš Varga, T. Rusina – Cipulis, Sprukts, Galamboš – Surovka, Murček, F. Nemček – Jass, Kabáč, D. Rzavský – R. Varga, Uhrík, Poliaček

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.