Koncipientská prax sa skráti a nebude trvať päť rokov, schválili novelu zákona o advokácií

371041_thinkstockphotos 490398060 676x480.jpg

BRATISLAVA 1. februára (WebNoviny.sk) – Poslanci NR SR schválili opozičný návrh novely zákona o advokácii z dielne hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO).

Poslanci hnutia navrhli v novele skrátiť dĺžku praxe advokátskeho koncipienta z piatich na tri roky a zjednodušiť prístup k slobodnému povolaniu advokáta.

„Podľa súčasne platného zákona o advokácii je možné započítať prax len niektorých právnických profesií (napríklad sudca či právny čakateľ prokuratúry). Novelou sa tento výpočet rozšíri aj o prax na inej právnickej pozícii, ktorá podľa platného znenia nie je započítateľnou praxou advokátskeho koncipienta, a to aj napriek obdobnej náplni práce,“ priblížili predkladatelia v dôvodovej správe k návrhu novely. Účinnosť novely bude od 1. septembra.

Zákonodarný zbor po prijatí návrhu OĽaNO neschválil návrh hnutia Sme rodina – Boris Kollár, ktoré tiež chcelo skrátiť dĺžku praxe advokátskeho koncipienta z piatich na tri roky.

Viac k témam: koncipientská prax, Národná rada SR, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti
Zdroj: Webnoviny.sk – Koncipientská prax sa skráti a nebude trvať päť rokov, schválili novelu zákona o advokácií © SITA Všetky práva vyhradené.

1. februára 2019

Odporúčané články