Komika Billa Cosbyho obvinili zo sexuálneho napadnutia

Prokurátor okresu Montgomery v štáte Pensylvánia dnes oznámil, že Cosby bol obvinený z nemravného napadnutia s priťažujúcimi okolnosťami, čo je ťažký zločin.

Norristown 30. decembra (WebNoviny.sk) – Amerického komika Billa Cosbyho obvinili zo sexuálneho napadnutia spred viac ako desiatich rokov. Bývalá zamestnankyňa filadelfskej Univerzity Temple totiž oznámila polícii, že ju herec nadrogoval a znásilnil vo svojom dome neďaleko Filadelfie v štáte Pensylvánia. Informovala o tom dnes tlačová agentúra AP.
Ide o prvé obvinenie z trestného činu voči Cosbymu (78), ktoré vyplynulo z jeho správania k ženám, ktoré sa za posledný rok dostalo pod drobnohľad úradov, médií aj verejnosti.

Prokurátor okresu Montgomery v štáte Pensylvánia dnes oznámil, že Cosby bol obvinený z nemravného napadnutia s priťažujúcimi okolnosťami, čo je ťažký zločin. Predstavuje to zvrat oproti rozhodnutiu predchádzajúceho okresného prokurátora, ktorý v roku 2005 odmietol Cosbyho obviniť.

Cosbyho právnik odmietol prípad pred oficiálnym oznámením komentovať. Herec, známy z televízneho komediálneho seriálu Šou Billa Cosbyho, v minulosti pod prísahou vyhlásil, že s uvedenou ženou mal dobrovoľný sexuálny styk.
Prokuratúra prípad znovu otvorila, keďže v súvisiacom občianskoprávnom spore tejto ženy boli predložené nové dôkazy a s podobnými tvrdeniami predstúpili desiatky ďalších žien.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. decembra 2015

Odporúčané články