Koaličná rada v pondelok pokračuje v širšom zložení, témou je voľba generálneho prokurátora

442602_igor matovic 1 676x451.jpg

30.11.2020 (Webnoviny.sk) – Na koaličnej rade v nedeľu 29. novembra sa stretli len predsedovia koaličných strán. V pondelok bude jej zasadnutie pokračovať v širšom zložení. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára (Sme rodina) Michaela Jurcová.

Viac o téme: Voľba generálneho prokurátora

Témou koaličných rokovaní je voľba kandidáta na šéfa Generálnej prokuratúry SR, pričom cieľom je dohodnúť sa na spoločnom kandidátovi.

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) sa v pondelok 24. novembra vyjadril, že ak by niektorá koaličná strana zvolila generálneho prokurátora s podporou opozície, jeho hnutie odíde z koalície.

Parlament mal pôvodne voliť šéfa Generálnej prokuratúry SR 25. novembra, termín sa presunul na utorok 1. decembra a v pondelok oznámili, že sa opäť posunul, a to na štvrtok 3. decembra. O funkciu sa uchádza sedem kandidátov – Jozef ČentéšJán ŠantaRastislav RemetaJán HrivnákJuraj KlimentMaroš Žilinka a Tomáš Honz. Generálneho prokurátora menuje do funkcie prezident SR.

Viac k témam: koaličná rada, predseda Národnej rady SR (NR SR), premiér Slovenskej republiky, Voľba generálneho prokurátora
Zdroj: Webnoviny.sk – Koaličná rada v pondelok pokračuje v širšom zložení, témou je voľba generálneho prokurátora © SITA Všetky práva vyhradené.

30. novembra 2020

Odporúčané články