Kližan víta Hrbatého pri daviscupovom tíme: Konečne!!!

Dominik Hrbatý ako pravá ruka kapitána Miloslava Mečířa zastúpi trénera Karola Kučeru.BRATISLAVA 27. augusta (WebNoviny.sk) – Slovenský tenista číslo jeden Martin Kližan nadšene privítal pribudnutie daviscupového rekordéra SR Dominika Hrbatého do reprezentačného realizačného štábu jednorázovo na stretnutie s domácimi Austrálčanmi 16. – 18. septembra na tráve v Sydney v play-off o svetovú skupinu Davisovho pohára 2017 družstiev mužov.

Hrbatý ako pravá ruka kapitána Miloslava Mečířa zastúpi trénera Karola Kučeru, ktorý s partnerkou očakáva v predmetnom období narodenie potomka, uviedol web STZ.

„So všetkou úctou a rešpektom pred kvalitou a výsledkami Karola Kučeru a Dominika Hrbateho, musím teraz vykríknuť KONEČNE!!! Veru, konečne máme v daviscupovom tíme človeka, ktorý je absolútne najlepšou voľbou. Mať takého DC-trénera, akým je Domino Hrbatý, by bola vzácnosť pre každý jeden tím na svete. Konečne na slovenskom zväze urobili krok vpred! Ďakujem za seba aj za celý tím!“ napísal Kližan na facebooku.

Dvadsaťsedemročný 30. muž renkingu Kližan pre sobotňajší Šport potvrdil, že plánuje cestovať do Austrálie, a to dokonca aj v prípade, ak by – vzhľadom na svoju poslabšiu účinnosť na tráve – nemal hrať: „Je známe, že hru na tráve nenávidím. Hrám na tom povrchu zle. Urobím však všetko pre tím a budem bojovať. Ak by sa však kapitán Miloš Mečíř rozhodol nominovať na dvojhry iných hráčov, budem to akceptovať. Čaká nás ťažký zápas. Naša čistá jednotka na tráve je Lukáš Lacko.“

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. augusta 2016

Odporúčané články