Kližan uspel aj v druhom kole kvalifikácie Roland Garros v Paríži

PARÍŽ 23. mája (WebNoviny.sk) – Slovenský tenista Martin Kližan zvíťazil za 151 minút 6:7 (1), 7:6 (5), 6:3 nad Srbom Miomirom Kecmanovičom v stredajšom stretnutí 2. kola kvalifikácie dvojhry mužov na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros na antuke v Paríži (27. mája – 10. júna).

Odporúčame:
Kližan začal víťazne kvalifikáciu Roland Garros, v trojsetovej bitke zdolal Nagala

Pre aktuálne 117. hráča poradia ATP Kližana to bol prvý vzájomný duel s 18-ročným rodákom z Belehradu Kecmanovičom, ktorému patrí vo svetovom renkingu 200. priečka. Súperom Kližana vo finálovom 3. kole kvalifikácie bude Juan Ignacio Londero z Argentíny.

Dvadsaťosemročný ľavoruký Petržalčan Kližan bol v minulosti osemfinalista newyorských US Open 2012. Vo francúzskej metropole na Roland Garros, kde v sezóne 2006 dobyl trofej medzi juniormi, bol zatiaľ najďalej v 3. kole v roku 2014. Vlani sa rozlúčil v 2. kole, keď podľahol favorizovanému Britovi Andymu Murraymu 7:6 (3), 2:6, 2:6, 6:7 (3).

Roland Garros – 2. kolo kvalifikácie

Martin Kližan (SR-10) – Miomir Kecmanovič (Srb.) 6:7 (1), 7:6 (5), 6:3 za 151 minút

Viac k témam: Martin Kližan, Roland Garros, tenis
Zdroj: Webnoviny.sk – Kližan uspel aj v druhom kole kvalifikácie Roland Garros v Paríži © SITA Všetky práva vyhradené.