Kližan suverénne postúpil do štvrťfinále dvojhry v Mníchove

MNÍCHOV 4. mája (WebNoviny.sk) – Slovenský tenista Martin Kližan zvíťazil za 50 minút suverénne 6:2, 6:1 nad 29-ročným domácim takisto ľavorukým Mischom Zverevom (32. vo svetovom rebríčku) nasadeným ako šiestym vo štvrtkovom stretnutí osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 BMW Open by FWU v nemeckom Mníchove (dotácia 540 310 eur, antuka vonku).

V bilancii zo vzájomných duelov upravil na 2:0. Nadviazal na triumf 6:3, 7:6 (8), ktorý dosiahol v januári 2012 na challengeri v nemeckom Heilbronne na tvrdom povrchu v hale, čiže v úplne iných podmienkach ako teraz.

Odporúčame:
Kližan postúpil v Mníchove do osemfinále, zahrá si proti Zverevovi

Súperom 27-ročného Bratislavčana Kližana (53.) v piatkovom štvrťfinále v bavorskej metropole nie pred 17.00 h bude 20-ročný Čchung Hje-on (78.) z Kórejskej republiky, ktorý medzi najlepšími šestnástimi premohol francúzsku jednotku podujatia Gaela Monfilsa 6:2, 6:4. V tejto polovici „pavúka“ sú aj nenasadení Argentínčania Guido Pella a Horacio Zeballos. Kližan s Čchung Hje-onom v minulosti nehral.

Zverenec Martina Hromeca Kližan získal v Mníchove singlový titul v sezóne 2014. Minulý týždeň bol takisto vo štvrťfinále v Budapešti, nestačil v ňom na Francúza Lucasa Pouilleho (4:6, 3:6), ktorý ako jednotka podujatia napokon aj dobyl trofej. V maďarskej metropole bol Kližan vo svojom prvom štvrťfinále na hlavnej profesionálnej scéne od polovice februára, keď sa takto ďaleko prebojoval ako obhajca trofeje na ešte významnejšom podujatí na „harde“ pod strechou v holandskom Rotterdame, prehral s Čechom Tomášom Berdychom (3:6, 3:6). Na semifinále čaká niekdajší 24. muž hodnotenia Kližan od júla 2016, vtedy si napokon dokonca vybojoval primát na „500-ke“ na antuke v nemeckom Hamburgu.

Dvojhra – 2. kolo (osemfinále):

Martin Kližan (SR) – Mischa Zverev (Nem.-6) 6:2, 6:1 za 50 minút

Viac k témam: Martin Kližan, tenis
Zdroj: Webnoviny.sk – Kližan suverénne postúpil do štvrťfinále dvojhry v Mníchove © SITA Všetky práva vyhradené.

4. mája 2017

Odporúčané články