Kiska: Nenechám zaspať sľub vlády, že školstvo bude priorita

Priorita, to nie sú len peniaze, ale aj kompetencie a konkrétne výsledky, uviedol Kiska po stretnutí s ministrom školstva Petrom Plavčanom.BRATISLAVA 5. septembra (WebNoviny.sk) – Prezident Andrej Kiska nenechá zaspať sľub vlády, že školstvo bude skutočná priorita. Bude naďalej pokračovať vo svojej aktivite za lepšie školstvo a ministra školstva Petra Plavčana (nom. SNS) sa pýtal, čo všetko môže ako prezident pre školstvo urobiť. Kiska to vyhlásil po stretnutí so šéfom rezortu školstva.

Odporúčame:

Učitelia budú opäť štrajkovať, žiadajú splnenie požiadaviek

Minister Peter Plavčan očakáva náročný školský rok

Kiska zopakoval, že školstvo musí byť skutočnou prioritou našej vlády. Podľa neho potrebujeme vrátiť rešpekt a úctu k vzdelaniu, rešpekt a úctu k učiteľskému povolaniu. „Ako prezident budem pokračovať vo svojej aktivite za lepšie školstvo a nenechám zaspať sľub vlády, že školstvo bude skutočnou prioritou. Priorita, to však nie sú len peniaze, to je aj kompetencia a konkrétne výsledky,“ povedal Kiska s tým, že všetci od tejto vlády očakávajú, že vláda predloží konkrétne ciele, ktoré chce počas svojho vládnutia presadiť, aby sme sa všetci spoločne mohli pozerať na to, či sa skutočne táto priorita presadzuje.

Kiska zároveň informoval, že sa Plavčana pýtal na to, čo je nové, čo ako prezident pre školstvo môže urobiť. „Pán minister ma informoval a ja sa teším na ďalšie stretnutia a informácie,“ avizoval prezident.

Plavčan ocenil, že pre prezidenta je školstvo priorita a ocenil jeho prístup a záujem a prístup o túto problematiku. Pripomenul, že od 1. septembra sa učiteľom zvýšili platy. „Prvé dva zákony, ktoré boli prijaté v NR SR, boli z oblasti školstva, pričom jeden bol práve o zvyšovaní platov učiteľov,“ dodal Plavčan s tým, že ešte v tomto roku bude rokovať s ministrom financií Petrom Kažimírom (Smer-SD) o zvyšovaní platov na rok 2017.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. septembra 2016

Odporúčané články