KIC InnoEnergy pozýva na stretnutie lídrov pre inovácie

Na top podujatí a konferencii KickOff Finals vo Varšave sa 20. septembra 2016 môžu zúčastniť záujemcovia z oblasti udržateľných energií aj zo Slovenska

BRATISLAVA 16. augusta (WBN/PR) – KIC InnoEnergy, inovačná platforma pre udržateľnú energiu pre Európu, organizuje 20. septembra 2016 vo Varšave podujatie KICoff Finals.

Podujatie, spojené s ocenením najlepších inovátorov a konferenciou, ponúka jedinečnú networkingovú príležitosť pre energetický priemysel v strednej a východnej Európe. Účastníci podujatia budú mať tiež príležitosť oboznámiť sa s najnovšími inováciami a biznis nápadmi v sektore.

Medzi hosťami podujatia bude Jason Saltzman, americký podnikateľ v oblasti technológií a spoluzakladateľ komunity podnikateľov, kreatívcov a mienkotvorcov Alley NYC a Paul Papadimitriou, expert na novú digitálnu revolúciu a jej vplyv na zmenu sveta biznisu, zakladateľ spoločnosti Intelligencr, ktorá je aktívna v oblasti stratégie inovácií.

„Toto podujatie je príležitosťou na stretnutie s najlepšími mozgami z oblasti udržateľných energií v regióne. Každý návštevník bude mať príležitosť na výmenu nápadov, stretnutia s potenciálnymi investormi a premenu inovácií na komerčnú realitu,” hovorí Christo Balinow, Business Development Manager KIC InnoEnergy pre Severnú Ameriku, Strednú a Východnú Európu and Stredný Východ. „Radi privítame vo Varšave všetkých ľudí, aktívnych v oblasti udržateľných energií, aby sme spolu podporili vývoj nových myšlienok v tejto oblasti.“

Oceneniami chce KIC InnoEnergy počas slávnostného večera odmeniť výnimočných tvorcov, start-upy a zástupcu z kategórie malých a stredných firiem (SMEs) zo strednej a východnej Európy. Inovátori z oblasti udržateľných energií súťažia o najvyššie ocenenie 10 000 eur. Ďalší dvaja ocenení získajú 5 000, resp. 3 000 eur.

Víťazi takisto získajú špičkový mentoring, ohodnotenie biznis modelu a šancu vstúpiť do biznis akcelerátora KIC InnoEnergy Highway® s prístupom k podpore a investíciám vo výške až 150 tisíc eur.

Ak máte záujem zúčastniť sa KICkoff finals vo Varšave a stať sa súčasťou exkluzívneho networkingového podujatia, prosím zaregistrujte sa tu.

O KIC InnoEnergy

KIC InnoEnergy je inovačná platforma pre udržateľnú energiu pre Európu. Našim cieľom je zvládnuť veľkú výzvu: zabezpečiť udržateľnú budúcnosť v oblasti energií v Európe. Odpoveďou na túto výzvu sú inovácie: nové nápady, produkty a riešenia, ktoré prinášajú skutočný rozdiel, nové firmy a noví ľudia, ktorí ich dokážu dostať na trh.

V KIC InnoEnergy podporujeme a investujeme do inovácií v každej fáze ich vývoja – od vzniku ideí až po dodanie zákazníkovi. S našou sieťou partnerov vytvárame prepojenia naprieč celou Európou a spájame tvorcov a priemysel, podnikateľov a trhy, nádejných absolventov škôl a zamestnávateľov, výskumníkov a firmy.

Pôsobíme v troch zásadných oblastiach inovačného mixu:
• Vzdelávanie: snažíme sa priniesť na pracovný trh skupinu informovaných a ambicióznych mladých ľudí, ktorí rozumejú tomu, čo vyžaduje udržateľnosť, a zároveň čo bude potrebovať priemysel do budúcnosti.
• Inovačné projekty: spájame idey, tvorcov a priemysel pri spolupráci, aby sme pomohli na svet komerčne životaschopným produktom a službám, ktoré prinášajú reálne výsledky.
• Služby pre štart podnikania: pomáhame podnikateľom a start-upom, aby bol ich biznis udržateľný a rýchlo rástol, a tým prispel ku globálnemu energetickému ekosystému.

Ak to zhrnieme, naša práca vytvára a spája základné súčiastky pre udržateľný energetický priemysel, ktorý Európa nevyhnutne potrebuje.

Viac informácií nájdete na www.kic-innoenergy.com

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. augusta 2016

Odporúčané články