Karolína Schmiedlová si na Vianoce dožičí oddych i hodovanie

„Na čo sa z Vianoc najviac teším? Na kapustnicu a zemiakový šalát,“ priznala aktuálna slovenská tenisová jednotka Karolína Schmiedlová.

BRATISLAVA 25. decembra (WebNoviny.sk) – Mladej 21-ročnej Košičanke Karolíne Schmiedlovej sa počas roka 2015 plnili želania a sny na pokračovanie. Vďaka svojmu talentu a ohromnej pracovitosti v tréningu sa počas najúspešnejšej sezóny v kariére posunula zo 73. priečky svetového rebríčka WTA až do prvej tridsiatky.

Body do svetového rebríčka jej výrazne pribudli najmä vďaka dvom triumfom v ženskej dvojhre na turnajoch WTA Tour v Katoviciach a Bukurešti. Okrem toho na turnaji v Buenos Aires postúpila do finále dvojhry žien. Zverenka trénera Milana Martinca svoju top sezónu 2015 ukončila na 26. mieste. Práve tento posun v kariére jej v závere kalendárneho roka zákonite prinášal jednu poctu za druhou. Okrem dvoch cenných výročných trofejí, ktorými bolo víťazstvo v ankete Tenista roka a ocenenie pre najobľúbenejšiu slovenskú hráčku podľa internetového hlasovania fanúšikov, sa premiérovo ocitla aj v top desať medzi všetkými športovcami so slovenským domicilom.

V tradičnej ankete Klubu športových redaktorov SSN o najúspešnejšieho slovenského športovca a športový kolektív skončila na výbornom 7. mieste. Zaradilo ju tam hlasy 114 športových redaktorov a publicistov, ktorí v ankete KŠR SSN hlasovali. Rodáčka z Košíc túto svoju unikátnu a spanilú jazdu oslávi počas Vianoc v rodnom meste. „Na Vianoce idem domov do Košíc. Samozrejme, že sa možno jeden – dvakrát dostanem aj na kurt, ale preháňať to nebudem. Vianoce strávim doma v takom pokojnom a oddychovejšom tempe,“ uviedla tohoročná opora slovenského tímu v Pohári federácie, ktorý je už oficiálnym svetovým šampionátom pre súťaž ženských tenisových družstiev.

„Na čo sa z Vianoc najviac teším? Na kapustnicu a zemiakový šalát,“ okamžite zareagovala na vianočnú otázku Karolína Schmiedlová, ktorá na grandslamovom turnaji US Open v New Yorku postúpila do 3. kola dvojhry.

„Tak isto sa teším aj na sladkosti a rôzne maškrty, ktoré k Vianociam už tradične patria. Áno, všetko si dám, všetko ochutnám. Samozrejme, s rozumnou mierou, aby som potom nemusela zhadzovať nejaké nadbytočné kilogramy, aby som na kurte nemusela nosiť veľkú záťaž,“ veľmi rýchlo uviedla na pravú mieru svoje gurmánske chúťky aktuálna slovenská tenisová jednotka, ktorú v júli 2015 WTA vyhlásila za Vychádzajúcu hviezdu mesiaca. Aj vďaka celoročnej vzácne vyrovnanej športovej forme sa členka klubu Mladosť Košice a bratislavského Národného tenisového centra (NTC) zaslúžene ocitla medzi hráčkami s najväčším rebríčkovým vzostupom v priebehu kalendárneho roka. Karolína Schmiedlová počas hodnoteného obdobia dosiahla vo dvojhre bilanciu 42 víťazstiev a 23 prehier.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. decembra 2015

Odporúčané články