Kanonier ‚ruže‘ Lačný je hráčom mesiaca vo Fortuna lige

Miloš Lačný triumfoval v hlasovaní odbornej poroty a fanúšikov s výrazným náskokom 25 bodov pred stredopoliarom AS Trenčín Matúšom Berom.BRATISLAVA 15. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalový útočník Miloš Lačný z MFK Ružomberok sa stal víťazom marcovej ankety Hráč mesiaca vo Fortuna lige. Lačný v najvyššej slovenskej súťaži 2015/2016 na jar strelecky explodoval – presadil sa v siedmich dueloch po sebe, pripísal si v nich osem presných zásahov.

S deviatimi gólmi piaty najlepší strelec Fortuna ligy triumfoval v hlasovaní odbornej poroty a fanúšikov s výrazným náskokom 25 bodov (44, resp. 19 b.) pred stredopoliarom AS Trenčín Matúšom Berom, tretí bol Kamerunčan Noé Achille Kwin Amban z FC DAC 1904 Dunajská Streda. Informácie priniesol portál fortunaliga.sk.

Prvým víťazom ankety bol útočník Dunajskej Stredy Ákos Szarka (dominoval v auguste). Najviac hlasov za mesiac september dostal Trenčan Bero, v októbri uspel kamerunský kanonier FC ViOn Zlaté Moravce Léandre Gael Tawamba Kana a v novembri Berov spoluhráč Gino van Kessel.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. apríla 2016

Odporúčané články