Kanadská tretia najsilnejšia strana si za predsedu zvolila príslušníka sikhizmu

354049_jagmeet singh 640x420.jpg

OTTAWA 2. októbra (WebNoviny.sk) – Jedna z najväčších kanadských politických strán Nová demokratická strana si zvolila za svojho predsedu sikha Jagmeeta Singha. Stal sa tak prvým predstaviteľom etnickej menšiny, ktorý bude viesť jednu z hlavných politických strán v krajine.

Singh získal už v prvom kole volieb predsedu ľavicovej strany 53,6 percenta hlasov, čím bezkonkurenčne vyhral nad tromi ďalšími kandidátmi. Pripadla mu tým neľahká úloha obnoviť politickú stranu, ktorá vo voľbách v roku 2015 stratila 59 parlamentných kresiel.

Odporúčame:
Kanadská polícia vyšetruje dva teroristické útoky, muž pobodal policajta a dodávkou zrážal chodcov

Nová demokratická strana je momentálne v kanadskom parlamente tretia najsilnejšia a má 44 z 338 kresiel. Singh sa chce zamerať na problémy ako klimatické zmeny, urovnanie vzťahov s pôvodnými obyvateľmi a volebnú reformu. Politik je tiež známy svojím nezameniteľným štýlom a nosením farebných turbanov.

Nová demokratická strana hľadala nového lídra od apríla 2016, keď z predsedníckeho postu odvolali Toma Mulcaira. Najbližšie federálne voľby sa v Kanade uskutočnia v roku 2019.

Viac k témam: Jagmeet Singh, Kanada, Nová demokratická strana, Ottawa
Zdroj: Webnoviny.sk – Kanadská tretia najsilnejšia strana si za predsedu zvolila príslušníka sikhizmu © SITA Všetky práva vyhradené.

2. októbra 2017

Odporúčané články