Kaliská a Dukátová postúpili do semifinále K1 na majstrovstvách sveta

PAU 28. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenky Elena Kaliská a Jana Dukátová nebudú chýbať v semifinále kategórie K1 ženy na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome vo francúzskom Pau.

Odporúčame:
Škantárovci, Hoschornerovci a Kučera s Bátikom získali bronz na svetovom šampionáte

Zatiaľ čo dvojnásobná olympijská víťazka, 45-ročná Kaliská, si vybojovala postup už z prvej kvalifikácie, o 11 rokov mladšia dvojnásobná majsterka sveta Dukátová potrebovala aj druhú kvalifikačnú jazdu. V tej prvej skončila na prvej nepostupovej 21. priečke, v druhej bezpečne dopádlovala bez trestných sekúnd na 5. pozícii.

Do desiatky postupujúcich sa zďaleka nezmestila Eliška Mintálová, ktorá chytila „päťdesiatku“ a s veľkým odstupom skončila na 41. priečke. Prvú kvalifikáciu vyhrala Britka Fiona Penniová a druhú Ruska Marta Charitonovová. Semifinále K1 ženy sa začne v sobotu o 10.33 h.

MS vo vodnom slalome – Pau (Fr.)

štvrtok – výsledky

KVALIFIKÁCIA

K1 ženy – I. kvalifikácia (20 lodí do semifinále): 1. Fiona Penniová (V. Brit.) 86,41 s (0), … 18. Elena Kaliská 91,37 (0) – postúpila do semifinále, … 21. Jana Dukátová 92,15 (2), 46. Eliška Mintálová 108,45 (0) – zatiaľ nepostúpili

II. kvalifikácia (10 lodí do semifinále): 1. Marta Charitonovová (Rus.) 86,16 (0),… 5. Jana Dukátová 90,20 (0) – postúpila, … 41. Eliška Mintálová 156,13 (58) – nepostúpila

Viac k témam: Elena Kaliská, Jana Dukátová, majstrovstvá sveta MS vo vodnom slalome, vodný slalom
Zdroj: Webnoviny.sk – Kaliská a Dukátová postúpili do semifinále K1 na majstrovstvách sveta © SITA Všetky práva vyhradené.