Kaliňák: Situácia s utečencami nebude v roku 2016 lepšia

Prípad z nemeckého Kolína podľa ministra vnútra Roberta Kaliňák ukazuje na problém integrácie migrantov.BRATISLAVA 10. januára (WebNoviny.sk) – Situácia s migrantmi prúdiacimi do Európy sa podľa ministra vnútra Roberta Kaliňáka v roku 2016 nezlepší. Ako uviedol na tlačovej besede, situáciu ešte zhoršuje nezvládnutá integrácia migrantov v západoeurópskych krajinách.

Odporúčame:

Stovky agresívnych imigrantov obťažovali a okrádali ženy

Nemci po útokoch zvažujú, že problémových azylantov vyhostia

Migranti sa podľa ministra vnútra v nových domovských krajinách segregujú a odmietajú hodnoty Európskej únie. To podľa neho vedie k situáciám ako v nemeckom Kolíne, kde úradom nahlásili desiatky prípadov sexuálneho obťažovania. „Keď sa niekto správa takto, cíti sa neohrozene,“ uviedol s tým, že na problém integrácie pri rozhodnutiach o prijímaní migrantov už v minulosti upozorňoval rezortných kolegov z iných členských štátov únie.

Ako ďalej povedal, na vyriešenie krízy je potrebné zamerať sa na dve priority. Prvou je prísnejšia kontrola na vonkajších hraniciach únie. „Takisto musí fungovať rýchla a efektívna návratová politika v prípade tých, ktorí podľa medzinárodných zmlúv nemajú nárok na azyl,“ dodal minister.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. januára 2016

Odporúčané články