Kaliňák: Obvinení policajti dokazujú, že policajná inšpekcia je funkčná

BRATISLAVA 30. apríla (WebNoviny.sk) – Policajná inšpekcia je funkčná, čo podľa ministra vnútra Roberta Kaliňáka dokazujú policajti, ktorých v minulom roku obvinili z trestnej činnosti. Ako povedal, od začiatku tohto roka vyšetruje inšpekcia už 29 prípadov korupcie. „V tomto prípade je dôležité mať informácie a byť nejakým spôsobom prepojený s dianím v polícii,“ uviedol.

Niektoré prípady sa podľa ministra vnútra objasnia do 48 hodín, iné aj po 15 rokoch. „Trestné stíhanie prebieha podľa jasných pravidiel vo vlastnom formáte a ja ani nikto iný do toho nezasahuje,“ uviedol Kaliňák s tým, že úlohou ministra je predovšetkým zužovať priestor na páchanie trestnej činnosti.

Odporúčame:
V minulom roku obvinili 109 policajtov, najviac ich bolo z Bratislavského a Košického kraja

Spolu 109 policajtov obvinili v minulom roku za 120 trestných činov. Konštatuje to Správa o trestnej činnosti príslušníkov Policajného zboru SR za obdobie roka 2016, ktorú vypracoval rezort vnútra a dnes ju vzala na vedomie vláda.

Na odhaľovaní a objasňovaní trestnej činnosti policajtov v roku 2016 sa okrem inšpekčnej služby ministerstva vnútra, ktorá vzniesla obvinenie 98 policajtom, podieľala aj Národná kriminálna agentúra Prezídia Policajného zboru SR, ktorá vzniesla obvinenie siedmim policajtom a Úrad hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru, ktorý vzniesol obvinenie štyrom policajtom.

Z celkového počtu 109 obvinených policajtov v roku 2016 bolo z pohľadu miesta ich služobného zaradenia najviac obvinených v Bratislavskom kraji a Košickom kraji, rovnako po 23.

Najviac trestných činov spáchaných policajtmi patrilo v roku 2016 do kategórie „proti poriadku vo veciach verejných“. Sem spadá napríklad trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa, trestný čin marenia spravodlivosti alebo trestný čin falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky.

Viac k témam: korupcia, ministerstvo vnútra SR, policajná inšpekcia, Polícia SR, Robert Kaliňák
Zdroj: Webnoviny.sk – Kaliňák: Obvinení policajti dokazujú, že policajná inšpekcia je funkčná © SITA Všetky práva vyhradené.

30. apríla 2017

Odporúčané články