Kaliňák bráni Fica, toto povedal o trestnom oznámení

Výrokmi predsedu vlády Roberta Fica o potrebe ‚zabrániť vytvoreniu ucelenej moslimskej komunity na Slovensku‘ sa od pondelka zaoberá generálna prokuratúra.BRATISLAVA 13. januára (WebNoviny.sk) – Premiér Robert Fico výrokmi na adresu moslimskej komunity nenaplnil skutkovú podstatu trestného činu. Myslí si to minister vnútra Robert Kaliňák.

Reagoval tak na trestné oznámenie, ktoré prišlo e-mailom v nedeľu 10. januára na generálnu prokuratúru a týkalo sa vyjadrenia premiéra o zabránení vytvorenia „ucelenej moslimskej komunity na Slovensku“. „Myslím si, že je to absolútne absurdné podanie,“ povedal Kaliňák s tým, že potom treba podať trestné oznámenie aj na neho. „Bránime záujmy Slovenskej republiky, a preto je na nás podané trestné oznámenie, je to naozaj veľmi vtipné,“ uviedol. Ako šéf rezortu vnútra dodal, že si žiadny nenávistný prejav nevšimol a nebol podľa neho uplatnený ani princíp kolektívnej viny.

Odporúčame:

Ficove výroky proti moslimskej komunite rieši prokuratúra

Výrokmi predsedu vlády Roberta Fica o potrebe „zabrániť vytvoreniu ucelenej moslimskej komunity na Slovensku“ sa od pondelka zaoberá generálna prokuratúra. Informoval o tom Denník N, ktorému to potvrdila hovorkyňa prokuratúry Andrea Predajňová.

„Na generálnu prokuratúru bolo dňa 10. januára 2016 e-mailom podané trestné oznámenie. Vec bude vybavená štandardným spôsobom a v súlade so zákonom,“ povedala Predajňová. Oznámenie sa týka hanobenia rasy, národa a presvedčenia a podnecovania k rasovej, národnostnej a etnickej nenávisti, za čo hrozí trojročné väzenie. E-mail poslala fyzická osoba za výroky predsedu vlády zo 7. januára.

Ako pripomína denník, v ten deň mal Fico tlačovku na tému Nový postoj vlády k téme migrácie po udalostiach v nemeckom Kolíne nad Rýnom. „Jediná cesta, ako minimalizovať riziká udalostí ako v Paríži a v Nemecku, je zabrániť vytvoreniu ucelenej moslimskej komunity na Slovensku,“ povedal vtedy premiér. „Myšlienka multikultúrnej Európy zlyhala a nie je možná prirodzená integrácia ľudí, ktorí majú iný spôsob života, iné myslenie, iné kultúrne zázemie a predovšetkým iné náboženstvo,“ pokračoval.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. januára 2016

Odporúčané články