K útoku v Marseille sa prihlásil Islamský štát, muž jednu ženu dobodal a druhej podrezal hrdlo

354000_teroristicky utok na stanici v marseille 640x420.jpg

MARSEILLE 2. októbra (WebNoviny.sk) – K nedeľňajšiemu útoku na železničnej stanici vo francúzskom meste Marseille sa prihlásila teroristická organizácia Islamský štát (IS).

Informovala o tom na militantov napojená tlačová agentúra Amák s tým, že ženy zabil jeden z jej „vojakov“. Podľa nej konal v reakcii na výzvy IS, aby jej bojovníci zaútočili na krajiny koalície vedenej USA, ktorá bojuje proti extrémistom v Iraku a Sýrii.

Odporúčame:
Video: Na vlakovej stanici v Marseille útočil muž s nožom (aktualizované)

Muž zaútočil na železničnej stanici Saint Charles, kde jednu ženu dobodal a druhej podrezal hrdlo. Podľa úradov páchateľa následne na mieste zastrelili vojaci. Polícia stanicu evakuovala a vyzvala ľudí, aby sa oblasti vyhýbali. Kancelária parížskeho prokurátora uviedla, že začali protiteroristické vyšetrovanie.

Francúzsko opakovane čelí útokom zo strany militantov z IS. V koalícii, ktorá proti skupine bojuje, je krajina aktívna od roku 2014.

Viac k témam: Francúzsko, Islamský štát, Marseille, teroristický útok, terorizmus, útok na železničnej stanici v Marseille
Zdroj: Webnoviny.sk – K útoku v Marseille sa prihlásil Islamský štát, muž jednu ženu dobodal a druhej podrezal hrdlo © SITA Všetky práva vyhradené.

2. októbra 2017

Odporúčané články