K útoku „osamelého vlka“ v Las Vegas sa prihlásil Islamský štát

354080_las vegas strelba 4 640x420.jpg

KÁHIRA 2. októbra (WebNoviny.sk) – K streľbe na country festivale v americkom Las Vegas, pri ktorej v pondelok ráno (nedeľa večer miestneho času) zahynulo najmenej päťdesiat ľudí a ďalšie stovky utrpeli zranenia, sa prihlásila teroristická skupina Islamský štát (IS).

V stanovisku, ktoré zverejnila v angličtine a španielčine prostredníctvom svojich obvyklých komunikačných kanálov, IS uvádza, že páchateľ útoku pred niekoľkými mesiacmi konvertoval na islam a „operáciu vykonal ako odpoveď na naše výzvy útočiť na krajiny koalície“. Pod koalíciou myslí IS krajiny, ktoré sa podieľajú na operáciách proti nej v Sýrii a Iraku.

Odporúčame:
Foto: V Las Vegas útočil „osamelý vlk“, zastrelil desiatky ľudí (aktualizované)

Agentúra AP upozorňuje, že Islamský štát sa často hlási aj k útokom páchateľov, ktorých väzby na túto organizáciu sa nedajú vystopovať. Podľa mienky expertov na terorizmus je možné, že niektoré z týchto útokov s IS v skutočnosti nesúvisia a organizácia sa na nich chce iba „priživiť“.

Podobné pochybnosti existujú aj v prípade streľby na festivale v Las Vegas, ktorej páchateľom bol 64-ročný biely Američan z Nevady Stephen Paddock. Polícia sa podľa doterajšieho vyšetrovania domnieva, že šlo o útok „osamelého vlka“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
V Las Vegas útočil „osamelý vlk“, zastrelil vyše 20 ľudí a ďalšie desiatky zranil

 

Viac k témam: Islamský štát, krimi, Las Vegas, teroristický útok v Las Vegas, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – K útoku „osamelého vlka“ v Las Vegas sa prihlásil Islamský štát © SITA Všetky práva vyhradené.

2. októbra 2017

Odporúčané články