Juniorka Mihalíková absolvuje premiéru na úrovni WTA

Slovenská tenistka Tereza Mihalíková dostala voľnú kartu na štart v kvalifikácii dvojhry v novozélandskom Aucklande.AUCKLAND 31. decembra (WebNoviny.sk) – Slovenská juniorka Tereza Mihalíková dostala voľnú kartu na štart v kvalifikácii o postup do hlavnej súťaže dvojhry na tenisovom turnaji WTA International ASB Classic na tvrdom povrchu v novozélandskom Aucklande. O takomto rozhodnutí organizátorov informoval web podujatia.

Znamená to, že 17-ročná rodáčka z Topoľčian Mihalíková absolvuje v sobotu 2. januára svoju absolútnu premiéru na niektorom z podujatí pod hlavičkou Tenisovej asociácie žien (WTA). Teoreticky prichádza do úvahy aj derby proti Magdaléne Rybárikovej. Žreb bude v piatok.

Víťazka dvojhry junioriek na grandslamových Australian Open 2015 Mihalíková bude na predmetnom podujatí v Melbourne nielen obhajovať spomenutý mládežnícky titul, ale aj hrať – na základe „wild card“ – v kvalifikácii dvojhry žien. V seniorskom renkingu WTA figuruje zverenkyňa Jána Studeniča Mihalíková na 574. priečke. Zatiaľ hrala na 13 podujatiach ITF.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

31. decembra 2015

Odporúčané články