Juniorka Kužmová sa prebojovala na US Open do osemfinále

Mladá tenistka Viktória Kužmová je na medzinárodných otvorených majstrovstvách Spojených štátov amerických 2016 jedinou zástupkyňou Slovenska v mládežníckych súťažiach.NEW YORK 6. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Viktória Kužmová nasadená ako trinásta zvíťazila nad nenasadenou Poľkou Igou Šwiatekovou 6:2, 6:2 v utorkovom stretnutí 2. kola dvojhry junioriek na newyorských grandslamových US Open (4. – 11. septembra).

VŠETKO O US OPEN

V osemfinálovom 3. kole bude súperkou 18-ročnej Košičanky úspešná zo súboja Amanda Anisimovová (USA-4) – Čihiro Muramacuová (Jap.). Kužmová je jedinou zástupkyňou SR v mládežníckych súťažiach na medzinárodných otvorených majstrovstvách Spojených štátov amerických 2016.

Vo štvorhre dievčat, ktorú ešte nevyžrebovali, je zverenkyňa Jána Sabovčíka v rámci programu NTC obhajkyňou celkového triumfu. Toto podujatie je pre členku projektu Stars for Stars zároveň rozlúčkové juniorské. Medzi seniorkami už figuruje V. Kužmová na 295. pozícii v singlovom renkingu WTA a na zvyšok sezóny má ambíciu zmestiť sa nad čiaru kvalifikácie januárových melbournských Australian Open.

Dvojhra junioriek – 2. kolo:

Viktória Kužmová (SR-13) – Iga Šwiateková (Poľ.) 6:2, 6:2

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. septembra 2016

Odporúčané články