Jojka a Markíza dostali pokuty, zaplatia tisíce eur

Televízie porušili čestnosť a slušnosť reklamy a telenákupu a tiež počet povolených prerušení programu reklamou.BRATISLAVA 26. októbra (WebNoviny.sk) – Vysielateľov súkromných televízií Joj a Markíza pokutovala Rada pre vysielanie a retransmisiu. Rada na svojom zasadnutí udelila tri pokuty spolu vo výške 23-tisíc eur. Informovala o tom hovorkyňa Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR) Lucia Jelčová.

Vysielateľovi Markíza – Slovakia, spol. s r. o. (programová služba Dajto) uložila pokutu 8 000 eur za porušenie čestnosti a slušnosti reklamy a telenákupu v súvislosti s vysielaním programu Akčná výhra z 1. a 14. mája. Rovnakému vysielateľovi uložila pokutu 8000 eur aj za to isté porušenie pri vysielaní programu Akčná výhra zo 14. marca a programu Super výhra z 1. mája.

Sankciu 7000 eur uložila aj vysielateľovi MAC TV, s. r. o. (programová služba JOJ) za porušenie počtu povolených prerušení programu reklamou, ktoré sa stalo počas vysielania programov Noviny 21. januára a programu Zase ona! 24. januára.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. októbra 2016

Odporúčané články