Jeden z pilotov z havarovaného vrtuľníka v Prešove sa prebral z umelého spánku

PREŠOV 12. mája (WebNoviny.sk) – Prvý z dvojice policajných pilotov hospitalizovaných v prešovskej nemocnici po páde vrtuľníka na vojenskom letisku v Nižnej Šebastovej pri Prešove sa prebral z umelého spánku.

„Jeden z pacientov je už pri vedomí a komunikuje s okolím. Naďalej u neho prebieha komplexná intenzívna liečba,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A Reimana v Prešove Renáta Cenková.

Odporúčame:
Aktualizované: Na východe Slovenska sa zrútil policajný vrtuľník, zahynuli hasiči (video)

Zároveň dodala, že druhý pacient je naďalej na umelej pľúcnej ventilácii v umelom spánku a v kritickom stave. „Obaja zostávajú hospitalizovaní na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny,“ dodala hovorkyňa. Obaja piloti pri nehode utrpeli mnohopočetné zlomeniny.

Odporúčame:
Hasiči, ktorí zahynuli pri nehode vrtuľníka, boli za svoju prácu ocenení , pozrite si ich životopisy

Policajný vrtuľník typu Bell 429 havaroval v stredu 10. mája popoludní pri výcviku evakuácie osôb. Pád neprežila dvojica hasičských záchranárov – riaditeľ Okresného riaditeľstva HaZZ v Prešove Radoslav Lacko a veliteľ družstva Peter Toďor.

Kondolenčné knihy, kde môže verejnosť vyjadriť svoju sústrasť, sú umiestnené v budove radnice na Hlavnej ulici aj na Krajskom riaditeľstve Hasičského a záchranného zboru na Požiarnickej ulici v Prešove.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Havária policajného vrtuľníka pri Prešove

Viac k témam: havária vrtuľníka pri Prešove
Zdroj: Webnoviny.sk – Jeden z pilotov z havarovaného vrtuľníka v Prešove sa prebral z umelého spánku © SITA Všetky práva vyhradené.

12. mája 2017

Odporúčané články