Japonsko vyhlásilo pre horúčavy stav prírodnej katastrofy, vláda zvažuje dlhšie letné prázdniny

382003_japan_heat_wave_00716 21192f9566534e3bbdfa831fd529869a 676x457.jpg

TOKIO 24. júla (WebNoviny.sk) – Japonská meteorologická agentúra vyhlásila rekordné horúčavy, ktoré sužujú krajinu, za prírodnú katastrofu. Informuje o tom spravodajský portál BBC s tým, že nezvyčajne horúce počasie si vyžiadalo už minimálne 65 obetí.

S príznakmi prehriatia organizmu hospitalizovali viac ako 22-tisíc osôb, z ktorých takmer polovicu tvorili starší ľudia. Podľa predpovedí pritom vlna horúčav neprejavuje náznaky možného oslabenia. Teploty okolo 35 stupňov Celzia a viac by mali pretrvávať do začiatku augusta.

Odporúčame:
Japonsko sužujú rekordné horúčavy, zahynulo vyše 40 ľudí a tisícky ošetrili v nemocniciach

Hovorca japonskej vlády Jošihide Suga sa v utorok na tlačovej konferencii vyjadril, že v súvislosti s horúčavami zvažujú predĺženie letných školských prázdnin, keďže klimatizáciu má menej ako polovica škôl v krajine. „Je potrebné podniknúť neodkladné opatrenia na ochranu životov detí,“ skonštatoval.

V pondelok v krajine padol historický teplotný rekord, keď sa ortuť teplomera v meste Kumagaja v provincii Saitama vyšplhala na 41,1 stupňa Celzia. Teploty nad 40 stupňov tiež po prvý raz zaznamenali v centrálnom Tokiu.

Viac k témam: horúčavy, Japonsko, letné prázdniny, prírodná katastrofa
Zdroj: Webnoviny.sk – Japonsko vyhlásilo pre horúčavy stav prírodnej katastrofy, vláda zvažuje dlhšie letné prázdniny © SITA Všetky práva vyhradené.

24. júla 2018

Odporúčané články