Janka nečakane vyhral v Čongsone, Žampa super G nedokončil

Švajčiar Carlo Janka prvýkrát v kariére ovládol super G, v kórejskom Čongsone zvíťazil suverénne pred pred Talianom Christofom Innerhoferom a Rakúšanom Vincentom Kriechmayerom.ČONGSON 7. februára (WebNoviny.sk) – Superobrovský slalom mužov v rámci Svetového pohára alpských lyžiarov v kórejskom Čongsone vyhral nečakane Carlo Janka. Dvadsaťdeväťročný Švajčiar v druhom teste olympijskej zjazdovky pre ZOH 2018 zvíťazil suverénne o 82 stotín sekundy pred Talianom Christofom Innerhoferom a 1,06 s zaostal na treťom mieste Rakúšan Vincent Kriechmayer.

Janka verí v ďalšie dobré výsledky

Janka je majstrom sveta aj olympijským víťazom v obrovskom slalome, ale preteky v super G ovládol vôbec prvýkrát v kariére. Celkovo sa v rámci Svetového pohára tešil z jedenásteho víťazstva. Predtým naposledy Janka triumfoval pred rokom a necelým mesiacom v alpskej kombiácii vo Wengene.

„Vyzerá to tak, že som musel čakať takmer do tridsiatky a cestovať až na Kórejský polostrov, aby som sa dočkal víťazstva v super G. Verím, že ešte nejaké dobré výsledky pridám, aj keď to bude náročné. Pre boľavý chrbát nemôžem poriadne trénovať,“ prezradil víťazný Janka po pretekoch, citoval ho aj server ORF.

V tejto sezóne už upozornil na seba tretím miestom v slávnom zjazde v Kitzbüheli, v sobotu bol v zjazdárskej premiére v Čongsone siedmy.

Lídrom Svetového pohára je Hirscher

Na štarte nedeľňajších pretekov bol aj slovenský reprezentant Adam Žampa, ale nedokončil svoju jazdu rovnako ako 10 zjazdárov pred ním vrátane sobotňajšieho víťaza zo zjazdu Nóra Kjetila Jansruda. Z jeho výpadku vyťažil Rakúšan Marcel Hirscher, ktorý si siedmym miestom opäť o čosi priblížil hlavný cieľ – obhajobu veľkého glóbusu za celkový triumf vo Svetovom pohári.

Momentálne Hirscher vedie s náskokom 134 bodov pred Henrikom Kristoffersenom a 270 bodov pred Jansrudom. Pred Kristoffersenom na druhom mieste je do tretice Nór Aksel Lund Svindal, ale ten už má po operácii kolena a tým aj po sezóne. Adamovi Žampovi patrí 71. priečka. „Nebolo to z mojej strany ideálne, urobil som chybu, ale som spokojný,“ citujú Hirschera rakúske médiá.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní – Čongson (Kór. rep.) – výsledky:

Super G mužov:
1. Carlo Janka (Švaj.) 1:26,16 min, 2. Christof Innerhofer (Tal.) +0,82, 3. Vincent Kriechmayr (Rak.) +1,06, 4. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.) +1,21, 5. Peter Fill (Tal.) +1,26, 6. Romed Baumann (Rak.) +1,30, 7. Marcel Hirscher (Rak.) +1,32,… Kjetil Jansrud (Nór.) a Adam Žampa (SR) nedokončili.

Poradie v hodnotení super G (po 5 z 8 pretekov):
1. Aksel Lund Svindal (Nór.) 310 bodov, 2. Andrew Weibrecht (USA) 190, 3. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.) 185, 4. Vincent Kriechmayr (Rak.) 168, 5. Kjetil Jansrud (Nór.) 166, 6. Carlo Janka (Švaj.) 162.

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 27 zo 43 pretekov):
1. Marcel Hirscher (Rak.) 1005 bodov, 2. Aksel Lund Svindal (Nór.) 916, 3. Henrik Kristoffersen 871, 4. Kjetil Jansrud (obaja Nór.) 735, 5. Peter Fill (Tal.) 549, 6. Adrien Théaux (Fr.) 495, … 71. Adam Žampa 78, 133. Andreas Žampa (obaja SR) 8

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. februára 2016

Odporúčané články