Ján Cuper bude asistentom poslanca za Kotlebovu ĽSNS

354023_jan cuper 640x420.jpg

BRATISLAVA 2. októbra (WebNoviny.sk) – Niekdajší poslanec za HZDS a advokát Ivana Lexu bude asistentom poslanca Juraja Kolesára z ĽSNS. Informuje o tom portál Aktuality.sk.

Univerzita nepredĺžila Cuperovi zmluvu

Podľa portálu Cuperovi tento rok nepredĺžila zmluvu Univerzita Komenského v Bratislave, kde ešte tento rok vyučoval na Právnickej fakulte.

Odporúčame:
Strana Most-Híd kritizuje návrh kotlebovcov zriadiť domobranu, označila ho za primitívny

„Dekan fakulty Eduard Burda však v apríli oznámil, že docentovi Cuperovi viac zmluvu nepredĺžia. Univerzita čelila pre Cupera kritike už dávnejšie. A to práve pre jeho spojitosť s extrémistickou stranou Mariana Kotlebu. Exposlanec v minuloročných parlamentných voľbách kandidoval z 25. miesta za ĽSNS,“ píšu Aktuality.sk.

Do národnej rady sa mu nepodarilo prekrúžkovať. Cuper je známy aj tým, že v minulosti obhajoval bývalého šéfa SIS Ivana Lexu. „Keď Univerzita Komenského tento rok v marci zorganizovala diskusiu o Mečiarových amnestiách, Cuper ako jediný amnestie obhajoval. Smrť Róberta Remiáša podľa neho nebola vraždou, ale Remiáš si ublížil sám ‚svojou neopatrnosťou‘,“ pripomína portál.

Legendárna reportáž s trochou „orešanského“

Najviac pozornosti si však Cuper podľa portálu vyslúžil po autonehode, ktorú spôsobil v Modre pred dvanástimi rokmi.

„Reportáž televízie Markíza, v ktorej Cuper zjavne pod vplyvom alkoholu vysvetľuje, že si dal len jedno malé pivo a trocha ‚orešanského‘, je dnes už legendárna,“ uvádza portál s tým, že Cupera za nehodu nepotrestali. V tom čase ešte zákonodarcov chránila poslanecká imunita.

Cuper bol v parlamente poslancom za HZDS od roku 1992 až do roku 2006, keď ho Mečiar neumiestnil na kandidátku. Cuper nie je prvým sympatizantom ĽSNS, o ktorého sa Kotleba postaral, keď prišiel o prácu.

Aktuality.sk uvádzajú, že ĽSNS už v minulosti podobným spôsobom prichýlila aj bývalého učiteľa politológie Štefana Surmánka, ktorý musel skončiť na Prešovskej univerzite aj historika Martina Lacka, ktorého vyhodili z Ústavu pamäti národa (ÚPN).

Viac k témam: Ján Cuper, Juraj Kolesár, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, Národná rada SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Ján Cuper bude asistentom poslanca za Kotlebovu ĽSNS © SITA Všetky práva vyhradené.

2. októbra 2017

Odporúčané články