Jakeš mal na Dakare ťažký pád, potrhal si väzivá v kolene

Slovenský reprezentant Ivan Jakeš napriek ťažkému štvrtkovému pádu nastúpi do 6. etapy Rely Dakar.UYUNI 8. januára (WebNoviny.sk) – Slovenský motocyklista Ivan Jakeš, ktorý vo štvrtkovej 5. etape na 38. ročníku Rely Dakar utrpel ťažký pád a zranil si pravé koleno, napokon nebude chýbať na štarte piatkovej 6. etapy v okolí bolívijského Uyuni.

„Zhruba do dvojstého kilometru sa mi išlo fantasticky, potom mi vytiekli predné teleskopy, dostalo sa mi to do bŕzd a zistil som to až vtedy, keď som ich potreboval. Asi v stokilometrovej rýchlosti ma prehodilo cez riadidlá. Koleno je na tom podľa mňa zle, mám aj niečo s prstami na ľavej nohe. Mám z toho zlý pocit. Škoda, mrzí ma to, dnes sa mi išlo naozaj veľmi dobre,“ uviedol Jakeš vo štvrtok pre RTVS.

Odporúčame:

Jakeš spadol v piatej etape Rely Dakar, Svitko skončil druhý

Podľa posledných správ na Jakešovom oficiálnom fanúšikovskom facebooku sa slovenský reprezentant cíti naozaj zle, chodidlo ľavej nohy si takmer necíti a pravú nohu ovláda len s veľkými bolesťami – v kolene má potrhané väzivá z oboch strán. Motorka zostala v pôvodnom stave. Jakeš obsadil vo štvrtok 6. miesto, čo bolo jeho doterajšie najlepšie umiestnenie na tohtoročnom Dakare a celkovo sa posunul na 11. priečku.

Jazdcov v piatok nečaká nič jednoduché, pred nimi je najdlhší meraný úsek s dĺžkou 542 km – s výnimkou kamionistov, tí prejdú na čas len 295 km. Súťažiaci sa budú pohybovať v nadmorských výškach od 3500 do 4200 metrov, obzrú si aj soľné pláne. Trať budú tvoriť na striedačku piesok a kamene.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. januára 2016

Odporúčané články