Izraelský premiér vidí potenciál na zmenu, Trumpova politika má viesť k mieru na Blízkom východe

JERUZALEM 22. mája (WebNoviny.sk) – Izraelský premiér Benjamin Netanjahu pochválil amerického prezidenta Donalda Trumpa za zmeny v americkej politike voči Iránu a nazval ich povzbudivými signálmi, že na Blízkom východe bude možné dosiahnuť mier. Informovala o tom agentúra DPA.

Spoločné nebezpečenstvo môže z nepriateľov urobiť spojencov. Práve v tom vidíme niečo nové a potenciálne veľmi sľubné,“ uviedol Netanjahu v Jeruzaleme na spoločnej tlačovej konferencii s Trumpom.

Odporúčame:
Prezident USA Trump sa modlil pri Múre nárekov, na stretnutí s Rusmi Izrael nespomínal

Po prvý raz za mnohé roky… tu vidím potenciál na zmenu,“ povedal podľa DPA izraelský premiér.

Americký prezident nazval dosiahnutie mieru na Blízkom východe „jednou z najkomplikovanejších dohôd vôbec„, ale zároveň vyslovil nádej, že sa ju napokon podarí dosiahnuť.

Trump pricestoval do Jeruzalema zo Saudskej Arábie, kde sa vyjadril kriticky na adresu Iránu, čo je podľa DPA v ostrom protiklade k politike, ktorú voči islamskej republike uplatňoval jeho predchodca v Bielom dome Barack Obama.

Viac k témam: Benjamin Netanjahu, Donald Trump, Izrael, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Izraelský premiér vidí potenciál na zmenu, Trumpova politika má viesť k mieru na Blízkom východe © SITA Všetky práva vyhradené.

22. mája 2017

Odporúčané články