Izraelská armáda zaútočila v Pásme Gazy na teroristickú organizáciu Hamas

381767_palestinians_israel_36345 384989cfa1fb46ce8cc29a0062dd89c5 676x428.jpg

JERUZALEM 21. júla (WebNoviny.sk) – Izrael zaútočil na vojenské ciele v Pásme Gazy po tom, ako palestínski ostreľovači v piatok v pohraničnej oblasti zabili izraelského vojaka. Pri leteckom útoku zahynuli najmenej štyria Palestínčania, prevažne členovia hnutia Hamas.

Podľa izraelskej armády skupina „teroristov“ spustila paľbu na vojakov, pričom jeden z nich neskôr podľahol vážnym zraneniam. Je to pritom prvá obeť na strane izraelského vojska po mesiacoch násilností na hraniciach s Gazou.

Odporúčame:
Izraelská armáda vykonala intenzívne nálety na Hamas v Pásme Gazy, hnutie to opláca raketami

Armáda následne podľa vlastných údajov zasiahla asi 25 cieľov Hamasu, vrátane skladov zbraní, riadiacich stredísk, výcvikových zariadení či pozorovacích staníc. „Hamas sa rozhodol pre vystupňovanie situácie a bude niesť zodpovednosť za svoje činy,“ vyhlásili.

Ministerstvo zdravotníctva Pásma Gazy informovalo, že pri útokoch zahynuli štyria Palestínčania, pričom Hamas potvrdil, že traja z nich boli jeho členovia.

Viac k témam: Hamas, letecký útok, Pásmo Gazy
Zdroj: Webnoviny.sk – Izraelská armáda zaútočila v Pásme Gazy na teroristickú organizáciu Hamas © SITA Všetky práva vyhradené.

21. júla 2018

Odporúčané články