Izraelská armáda zachránila v Sýrii stovky dobrovoľníkov a previezla ich do bezpečia

381824_dir2o wuyaaelou 676x423.jpg

JERUZALEM 22. júla (WebNoviny.sk) – Izraelská armáda zachránila asi 800 členov sýrskej civilnej obrany z pohraničnej oblasti Golanské výšiny a evakuovala ich do tretej krajiny. O prvom takomto izraelskom zásahu počas občianskej vojny, ktorá trvá už ôsmy rok, informovali v nedeľu.

„Výnimočné humanitárne gesto“ armáda podľa vlastných slov vykonala na žiadosť Spojených štátov a ich európskych spojencov v súvislosti s „bezprostredným nebezpečenstvom“, ktoré hrozilo Sýrčanom.

Akcia pritom podľa armády nepredstavuje zmenu izraelského postoja o nezasahovaní v sýrskej vojne, v ktorej považujú za nepriateľské všetky bojujúce strany.

Odporúčame:
Izraelská armáda zaútočila v Pásme Gazy na teroristickú organizáciu Hamas

Izraelské médiá informujú, že asi 800 členov organizácie známej aj ako Biele helmy a ich príbuzných evakuovali počas noci. Podľa zverejnených správ ich následne previezli do Jordánska, odkiaľ odcestujú do Veľkej Británie, Nemecka a Kanady.

Jordánske ministerstvo zahraničia potvrdilo, že na ich územie vstúpilo 800 sýrskych občanov, ktorých presídlia do západných krajín. V Jordánsku by mali zostať asi tri mesiace.

Viac k témam: civilná obrana, občianska vojna v Izraeli, Sýria
Zdroj: Webnoviny.sk – Izraelská armáda zachránila v Sýrii stovky dobrovoľníkov a previezla ich do bezpečia © SITA Všetky práva vyhradené.

22. júla 2018

Odporúčané články